fot. ESL/Carlton Beener

G2 pierwszą drużyną zaproszoną na PLG Grand Slam

Organizatorzy Power League Gaming Grand Slam poinformowali o wysłaniu premierowego zaproszenia na wydarzenie. Listę uczestników otworzyło francusko-belgijskie G2 Esports.

Dla ekipy z zachodu Europy udział w zmaganiach w Abu Dhabi będzie świetną okazją do sprawdzenia swoich możliwości na lanie. Piątka z Richardem „shoxem” Papillonem w składzie po zmianach w line-upie przeżywa swój gorszy czas. Dowodem może być drastyczny spadek w rankingu HLTV, gdzie teraz G2 znajdziemy dopiero na końcu drugiej dziesiątki notowania. Opinii w oczach krytyków na pewno nie poprawił występ na ESL One New York, który wspomniana drużyna zakończyła na fazie grupowej. Wszystko to świadczy najdobitniej, że odświeżony skład ma jeszcze sporo do poprawy, a efekty jego pracy zobaczyć będziemy mogli właśnie na PLG Grand Slam.

Przy okazji ogłoszenia pierwszego partycypanta imprezy, osoby odpowiedzialne za jej przeprowadzenie ogłosiły także, że już w najbliższych dniach poznamy konkurentów G2 do zgarnięcia trofeum. Ogółem, zaproszenia otrzyma jeszcze siedem drużyn, a o pozostałe osiem miejsc powalczyć trzeba będzie w kwalifikacjach. Te przewidziane są w najdalszych zakamarkach świata, bowiem w akcji zobaczymy między innymi piątki z różnych części Azji, Oceanii czy nawet Afryki.

Turniej zaplanowany jest na 12-16 grudnia. Uczestnicy wydarzenia podzielą się między sobą kwotą 100 tysięcy dolarów, bowiem właśnie na tyle opiewa suma nagród przewidziana przez organizatora. Zapisów, także do europejskiej części kwalifikacji, można dokonać za pośrednictwem platformy FACEIT.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Worlds: kt Rolster kończy zmagania grupowe na pierwszym miejscu zbioru C

Zgodnie z oczekiwaniami najlepsza drużyna letnich play-offów LCK zdeklasowała MAD Team na koniec zmagań grupy C. Tajwańska formacja nie zdołała zgarną...

>