Kinguin
fot. Games Clash Masters

Wygrane Kinguin i PACT w ESEA MDL

Sytuacja Teamu Kinguin w ESEA Mountain Dew League 29 wygląda coraz lepiej. Piątka Wiktora „TaZa” Wojtasa pewnie pokonała bowiem Flow i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli tych rozgrywek. Zwycięstwo stało się także udziałem PACT, które po wyrównanej batalii z kwitkiem odprawiło x6tence Galaxy.

x6tence Galaxy
14 : 16 PACT

(ESEA Mountain Dew League S29)
14 9 Cache 6 16
5 10

Początek spotkania zdecydowanie należał do szwedzkiej formacji, która zgarnęła cztery oczka z rzędu. Polacy wreszcie przełamali niekorzystną passę i szybko wyrównali stan rywalizacji. W trakcie następnych kilku rund żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy, choć przed zmianą stron trzy oczka przewagi uzyskało x6tence Galaxy. Po chwili na tablicy wyników znów pojawił się jednak remis i od tego momentu ponownie obserwować mogliśmy niezwykle zaciętą rywalizację. W końcówce meczu reprezentanci PACT zdołali przełamać ekonomię swoich przeciwników i zdobyli punkt meczowy. Szwedzi podjęli jeszcze próbę doprowadzenia do dogrywki, jednak okazała się ona nieskuteczna i polski zespół mógł cieszyć się z drugiej dziś wygranej.

Team Kinguin
16 : 9 Flow

(ESEA Mountain Dew League S29)
16 10 Cache 5 9
6 4

Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego także rozpoczęli swoją batalię od przegranej pistoletówki, ale wykorzystując zmiany z niedawnej aktualizacji już w trzeciej rundzie zatrzymali natarcie rywali. Naoliwiona maszyna Kinguin zaczęła działać na pełnych obrotach i Polacy błyskawicznie wypracowali sobie sporą przewagę. Pod koniec pierwszej połowy Skandynawowie powiększyli jednak swój dorobek o kolejne dwa punkty, a po krótkiej przerwie znów wygrali rundę pistoletową. Na całe szczęście Pingwiny natychmiast odpowiedziały skutecznym force-buyem, co pozwoliło im bez większych problemów osiągnąć pułap trzynastu oczek. Wtedy Flow zdołało jeszcze na chwilę zewrzeć szyki obronne, jednak Kinguin nie zamierzało wypuścić zwycięstwa z rąk i zainkasowało trzy ostatnie punkty.

To nie koniec wieczornych emocji związanych z występami polskich ekip w ESEA MDL. Już za chwilę Kinguin znów pojawi się na serwerze, by powalczyć z against All authority. Polska transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na kanale ESL Polska.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gambit otwarte na negocjacje w sprawie AdreNa

Historia lubi się powtarzać. Niecały miesiąc temu Gambit Esports poinformowało o gotowości do wysłuchania ofert za Abaya „Hobbita” Khassenova, a dzisi...