Znamy już końcowe rozstrzygnięcia Polbit Arena 2018. W rozgrywanych na przestrzeni ostatnich dwóch dni zawodach najlepsze okazało się Izako Boars, które w wielkim finale pokonało Brute.

Choć do Szczecina przyjechać miało osiem zespołów, to tuż przed początkiem zmagań liczba ta zmniejszyła się o jeden. Wszystko za sprawą transferu Kacpra "kap3ra" Słomy do AGO Esports, który uniemożliwił jego drużynie Klauny występ w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Z rywalizacji wycofał się również PACT, którego miejsce zajęło jednak Brute.

Czesi wykorzystali dar od losu niemalże perfekcyjnie, bowiem dzięki pokonaniu EURONICS Gaming wygrali grupę B i awansowali do półfinału. Nasi południowi sąsiedzi nie zamierzali się zatrzymywać i w play-offach zdołali zwyciężyć także Codewise Unicorns, choć trzeba przyznać, iż zespół ten w Szczecinie pojawił się osłabiony nieobecnością Mateusza "Morfana" Świętochowskiego.

Drugie miejsce w wielkim finale trafiło do Izako Boars, które najpierw okazało się najlepsze w grupie A, a następnie po zaciętym boju odesłało do domu międzynarodowy skład EURONICS. Piątka Andreasa "znajdera" Lindberga nie może zaliczyć polskiego turnieju do udanych, bo w starciu o trzecie miejsce wyraźnie uległa Codewise Unicorns.

Sam wielki finał, podobnie jak oba półfinały, rozstrzygnięty został dopiero po trzech wyrównanych mapach. Sporą presją ostatecznie lepiej wytrzymali podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego, którzy dzięki wygranej zgarnęli ponad 10 tysięcy złotych.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa Polbit Arena 2018:

1. Izako Boars 2 500 €
2. Brute 1 250 €
3. Codewise Unicorns 750 €
4. EURONICS Gaming 500 €
5-6. Granit Gaming, Paprykarze
7. GRIFFINS