fot. 100 Thieves

Drake i Scooter Braun zostali współwłaścicielami 100 Thieves

Rok temu świat esportu obiegła informacja o powstaniu nowej organizacji esportowej, której właścicielem został były profesjonalny gracz Call of Duty Matt „Nadeshot” Haag. Amerykanin błyskawicznie otrzymał potężne inwestycje od właściciela Cleveland Cavaliers, Dana Gilberta, dzięki czemu mógł wejść na scenę esportową z przytupem. Dziś Haag ogłosił, że menadżer m.in. Justina Biebera oraz Ariany Grande, czyli Scooter Braun, a także jeden z najpopularniejszych muzyków na świecie – Drake – zostali współwłaścicielami jego organizacji.

W zorganizowanej niedawno turze finansowania startupów właściciel 100 Thieves zdołał przekonać Brauna oraz Drake’a do swojego nowatorskiego spojrzenia na esport. – Nadeshot ma dobrą wizję tego, dokąd zmierza esport i jak zbudować w nim niesamowitą markę, dlatego też chciałem postawić na niego oraz 100 Thieves – mówi Scooter Braun. Wszystkie kluby esportowe dopiero teraz starają się celować w content związany ze stylem życia, podczas gdy 100 Thieves rozpoczęło swoją działalność opierając ją właśnie na takiej treści. Nic więc dziwnego, że pierwsze cztery serie produkowanych przez 100 Thieves ubrań i gadżetów wyprzedały się w kilkanaście minut.

Od początku istnienia 100 Thieves otrzymało łącznie 25 milionów dolarów dofinansowania, a kolejne przychody będą przeznaczane na zatrudnienie ludzi, którzy zajmą się tworzeniem contentu, a także na szukanie nowych talentów oraz rozszerzanie linii odzieży. – Dzięki wsparciu Drake’a i Scootera, będziemy mogli zbudować długotrwałą markę na podstawie naszego contentu i odzieży, które uwielbiają nasi fani, a także agresywnie wejść w inne gry oraz stworzyć światowej klasy zespół zarzadzający – twierdzi Matt „Nadeshot” Haag.

Jako współwłaściciele 100 Thieves, Drake i Braun będą działać w charakterze doradców strategicznych. Dodatkowo Braun dołączył także do rady dyrektorów organizacji. Co ciekawe z oficjalnej informacji prasowej wynika także, iż 100 Thieves współpracowało już z Drake’iem, pomagając przy stworzeniu customowych stanowisk gamingowych, które raper zabiera ze sobą na trwającą obecnie trasę koncertową, Scorpion Tour. Dodatkowo zapowiedziano, że to nie ostatnia tego typu współpraca.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GuardiaN: Nie zmieniliśmy nikogo, bo nie ma ku temu powodu

Za FaZe Clanem pierwszy mecz w ramach EPICENTER 2018. Naszpikowana gwiazdami ekipa przechodzi ostatnio przez poważny kryzys, ale nie przeszkodził on j...