FACEIT Major London 2018 zakończył się, zdawałoby się, niedawno, a tymczasem już ruszyła machina związana z eliminacjami do kolejnego Majora, Intel Extreme Masters Katowice 2019. Minionego dnia wyłonione zostały zresztą dwie ekipy, które już na pewno zagrają w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora. Niestety, Polaków w tych drużynach brak.

Chociaż to, że nie zobaczymy żadnego z naszych rodaków, jasne było już wcześniej, bo rodzime formacje nie zdołały przebrnąć przez wcześniejsze fazy zmagań. O awans walczyły za to m.in. Team Vitality i Team 3DMAX, czyli dwie wielkie nadzieje francuskiego Counter-Strike'a, ale i one nie dopięły swego. Zamiast tego promocję do etapu zamkniętego zapewniły sobie Sprout Esports oraz Fragsters, co możemy uznać za lekkie zaskoczenie. Ci pierwsi okazali się katami zespołów znad Sekwany, eliminując z rozgrywki oba z nich. Z kolei duńska piątka w decydującym pojedynku okazała się lepsza od Szwedów z Chaos Esports Club, którzy do gry przystąpili w nieco miksowym składzie, co nie przeszkodziło im otrzeć się o upragniony sukces.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora prezentuje się następująco:

ENCE eSports Fragsters Heroic Team Kinguin
mousesports North OpTic Gaming ex-Space Soldiers
Sprout Esports Virtus.pro

Warto też zwrócić uwagę na to, co działo się za oceanem, bo tam było niemniej ciekawie, chociaż obyło się już bez większych niespodzianek. Wszak koniec końców po awans sięgnęły dwie ekipy, które od samego początku wydawały się być głównymi faworytami. Spore powody do zadowolenia mają zwłaszcza włodarze Singularity Esports, gdyż pozyskany przez nich wczoraj skład ograł zarówno miksowe The Ruskiz, jak i Bravado Gaming, dzięki czemu pozostał w eliminacyjnym cyklu. Swój slot zgarnęli również Latynosi z FURIA eSports, którzy już od jakiegoś czasu próbują ugruntować swoją pozycję na północnoamerykańskiej scenie. Tym razem o sile Brazylijczyków przekonały się Mythic oraz blitz reborn.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji do amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

Team Envy eUnited FURIA eSports Ghost Gaming
Luminosity Gaming NRG Esports Rogue Singularity Esports
Spacestation Gaming Swole Patrol

To jednak jeszcze nie koniec szans na awans, gdyż drugie otwarte eliminacje do Minorów w Europie i Ameryce Północnej startują już 29 października. Wszyscy gracze ze Starego Kontynentu zainteresowani walką o wyjazd do Katowic mogą zapisywać się do gry pod tym adresem.