fot. fb.com/unicornspro

Otwarte eliminacje do DH Open Winter zakończone. Polacy bez awansu

Kolejny otwarty turniej kwalifikacyjny do zawodów z serii DreamHack Open i kolejny raz Polakom nie udało się przez niego przebrnąć. Warto jednak zaznaczyć, że najbliżej osiągnięcia tego celu byli reprezentanci Codewise Unicorns oraz x-kom teamu.

Choć na „ostatniej prostej” otwartych eliminacji mieliśmy sześć zespołów z Polakami w składzie, to żadnemu nie udało się awansować dalej. Już po pierwszym rozegranym dziś meczu z rywalizacją pożegnali się zawodnicy Venatores, Mikstury i mmhts. Zespół Pawła „innocenta” Mocka dotarł z kolei do przedostatniej rundy rozgrywek, gdzie po dogrywce musiał jednak uznać wyższość Red Reserve.

Zdecydowanie najlepiej spośród Polaków poradzili sobie podopieczni Codewise i x-kom teamu. W decydującym starciu Jednorożcom przyszło zmierzyć się z wspomnianym już Red Reserve i o ile jeszcze w pierwszej połówce nasi rodacy podejmowali walkę z ekipą  Joakima „disco doplana” Gidetuna, to w drugiej części nie mieli już żadnych szans i finalnie przegrali 6:16 na Cache’u. Gracze x-komu także trafili na dość wymagającego rywala, bowiem na ich drodze stanął zespół LeftOut, w składzie którego znajdują się chociażby Mikail „Maikelele” Bill i Adil „ScreaM” Benrlitom. Doświadczenie międzynarodowej ekipy widać było od początku do końca i ostatecznie zwyciężyła ona 16:10 na Inferno.

Kto oprócz LeftOut i Red Reserve uzyskał awans do zamkniętych eliminacji? Ta sztuka udała się x6tence Galaxy, które w trzech ostatnich rundach rozprawiało się kolejno z Conquer Gaming, Valiance & Co oraz Arctic Gaming. Miejsce w kolejnym etapie wywalczyło także Syman Gaming. Zespół ten w swoim składzie ma graczy z Rosji, Kazachstanu, Uzbekistanu i Azerbejdżanu, a na swojej drodze rozprawiał się m.in. z zespołem Pawła „byaliego” Bielińskiego i Teamem Vitality, który w decydującym starciu ograł 16:11.

Tym samym lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Winter 2018 przedstawia się następująco:

AGO Esports Fragsters Team LDLC.com ex-Space Soldiers
x6tence Galaxy Syman Gaming LeftOut Red Reserve

Jak widać, mimo że żadnej polskiej drużynie nie udało się przedrzeć przez otwarte kwalifikacje, to w zamkniętych i tak zobaczymy jednego naszego przedstawiciela. Wszystko dzięki bezpośredniemu zaproszeniu, które otrzymało AGO Esports. Rywalizacja o jedno miejsce na szwedzkich zawodach rozpocznie się już jutro w południe. Na chwilę obecną nie została zaprezentowana drabinka.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVANGAR i FaZe ostatnimi półfinalistami EPICENTER 2018

Za nami dwa pierwsze spotkania fazy pucharowej EPICENTER 2018, dzięki którym poznaliśmy ostatnich półfinalistów moskiewskiego turnieju. Awans do 1/2 f...