fot. ESL/Bart Oerbekke

Tempo Storm i MIKSTURA kontynuują walkę o IEM Katowice 2019

Trwa drugi otwarty turniej eliminacyjny do europejskiego Minora. W grze o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2019 nie ma już prawie polskich drużyn – większość z nich pożegnało się z rywalizacją we wcześniejszych fazach turnieju kwalifikacyjnego. Mimo to dziś w akcji zobaczymy aż sześciu naszych rodaków.

Największą rodzimą reprezentację stanowi MIKSTURA, w której występują m.in. Paweł „byali” Bieliński oraz Maciej „Luz” Bugaj. Mająca miksowy charakter ekipa niespodziewanie poradziła sobie ze wszystkimi wcześniejszymi przeszkodami, ogrywając m.in. wyżej notowany Team LDLC.com. Kolejnym rywalem obecnych liderów Polskiej Ligi Esportowej będzie zaś The Imperial, pogromcy Epsilon eSports i Nordavind. O udział w Minorze nadal walczy także Paweł „innocent” Mocek, którego Tempo Storm, mimo gry w miksowym składzie, pokonało mający mocarstwowe ambicje Team Vitality, a teraz będzie musiało dokonać tego samego w przypadku Red Reserve.

Sporym rozczarowaniem była postawa AGO Esports, które jeszcze do niedawna uważane było za najlepszy zespół z Polski. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka tym razem pożegnali się z marzeniami o awansie już po pierwszym meczu, gdy niespodziewanie zostali pokonani przez anonimowe w gruncie rzeczy Fierce. Co ciekawe, zespół ten kilka godzin później rozprawił się również z PRIDE, ale ostatecznie nie dostał się do czołowej ósemki. Zresztą, finalnie nikt z tzw. krajowej czołówki nie potrafił na dłużej zadomowić się w drabince eliminacyjnej, co nie wróży zbyt dobrze w kontekście kolejnych kwalifikacji.

Tak czy inaczej, dziś dokończenie drugich otwartych eliminacji. Pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

30 października
18:00 Tricked Esport vs Movistar Riders BO1
18:00 MIKSTURA vs The Imperial BO1
18:00 Valiance & Co vs Windigo Gaming BO1
18:00 Red Reserve vs Tempo Storm BO1
19:00 pierwszy półfinał BO3
19:00 drugi półfinał BO3

Transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie w ESL.TV Polska. Ostatecznie awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora uzyskają dwie najlepsze ekipy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Matislaw

R-SIXTEAM i Valkiria Esports wciąż bez zwycięstwa w Ultralidze. Dziś kolejne mecze

Pierwszy dzień drugiej rundy Ultraligi za nami. Wczoraj wieczorem zostały rozegrane cztery kolejne mecze w ramach nowych rozgrywek LoL-a na polskiej s...