STS
fot. Riot Games

EU LCS 2019 bez Unicorns of Love

Kolejna drużyna ogłosiła oficjalnie, że nie będzie jednym z uczestników franczyzowego EU LCS. Los Giants Gaming podzieliło Unicorns of Love, którego również nie zobaczymy już w najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a na Starym Kontynencie. W wideo opublikowanym na oficjalnym kanale Unicorns of Love na YouTube trener głównego zespołu, Fabian „Sheepy” Mallant wyjaśnił w kilku słowach, dlaczego aplikacja UoL została odrzucona przez Riot Games oraz przede wszystkim jaka jest przyszłość jego zespołu.

Sheepy
fot. Riot Games

Było wiele rzeczy, których nie udało nam się osiągnąć, a które były wymagane do uczestnictwa w EU LCS 2019. Myślę, że Riot i my uświadomiliśmy sobie, że nie ma dla nas konkretnie miejsca biorąc pod uwagę zmiany, jakie czekają tę ligę. Mam na myśli, że chcą partnerów, którzy są napędzani pieniądzem, mają dużo wsparcia i mogą zbudować League of Legends jako sport. To jest teraz cel LoL-a. (…) My nie mamy możliwości, aby to dostarczyć.

Fabian „Sheepy” Mallant

Rozstanie z EU LCS nie oznacza jednak końca działalności UoL. W dalszym ciągu będzie działać drugi skład organizacji, czyli Unicorns of Love Sexy Edition występujący na niemieckiej scenie LoL-a. Sheepy zaznaczył, że teraz właśnie w tym obszarze będą się koncentrować. – Mamy naprawdę silnych partnerów, z którymi czujemy się komfortowo krocząc naprzód z tym, co czyni Unicorns of Love wyjątkowym. To jest miłość do gry, do rywalizacji, do ludzi i do naszych fanów, którzy byli zawsze solidarni z nami i rozumieli, co robimy – wyznał Mallant.

Swoje ogłoszenie zakończył prośbą do nowych drużyn w EU LCS. – Proszę, uczyńcie League of Legends jednym z największych sportów na świecie. Niech odniesie sukces, ale nie zapomnijcie, o co chodzi w graniu, czyli o społeczność. To jest dla mnie naprawdę ważne – skwitował Sheepy.

Unicorns of Love wkroczyło na scenę EU LCS w roku 2015 po awansie z Challenger Series. Zaraz po tym formacja zdobyła wicemistrzostwo Intel Extreme Masters San Jose pokonując po drodze między innymi Team SoloMid. Już w pierwszym splicie w EU LCS UoL również dotarło do finału, gdzie musiało uznać wyższość Fnatic. Mimo łącznie dwóch tytułów wicemistrza Starego Kontynentu Jednorożce ani razu nie zagrały na Worlds. A bez wątpienia udowodniły swoją wartość w rozgrywkach międzynarodowych – w końcu UoL zostało mistrzem IEM Oakland pod koniec roku 2016.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Golden nie zagra dziś na BLAST Pro Series, zastąpi go valens

Reprezentanci Cloud9 naprawdę mogą narzekać na sporego pecha. Podopieczni północnoamerykańskiej organizacji nie posiadają obecnie pełnego składu, więc...