STS
fot. BLAST Pro Series/Maciej Kołek

FaZe i NiP na czele tabeli po pierwszym dniu BLAST Pro Series Copenhagen

Za nami pierwszy dzień zmagań w ramach BLAST Pro Series Copenhagen 2018. Póki co żadna z drużyn nie zainkasowała dwóch zwycięstw, a na czele tabeli plasują się FaZe Clan i Ninjas in Pyjamas, które łącznie zdobyły cztery oczka. Ze swojego występu zadowolone może być także Cloud9, które pomimo problemów kadrowych zdołało pokonać MIBR.

Pierwsza seria spotkań była niezwykle zacięta, bo rozegrano w niej aż osiemdziesiąt dziewięć z dziewięćdziesięciu możliwych rund. Starcie FaZe i NiP-u ostatecznie nie zostało rozstrzygnięte, natomiast Astralis i Natus Vincere zapewniły sobie trzy punkty po trzymających do samego końca w napięciu bojach.

Na początek kolejnej rundy FaZe potwierdziło, iż wygrana z Na`Vi w wielkim finale EPICENTER nie była przypadkiem i z łatwością rozprawiło się z ekipą z Europy Wschodniej. Dwa kolejne pojedynki nie były jednak tak jednostronne i znów obserwować mogliśmy bardzo wyrównaną rywalizację. Rywalizację, która zakończyła się dwiema niespodziankami, bowiem NiP odprawił z kwitkiem Astralis, a osłabione nieobecnością Maikila „Goldena” Selima Cloud9 zrewanżowało się MIBR za liczne wcześniejsze porażki.

Tak prezentuje się komplet wyników pierwszego dnia BLAST Pro Series Copenhagen:

2 listopada

1. runda

19:00 FaZe Clan 15:15 Ninjas in Pyjamas Mirage
19:00 MIBR 14:16 Astralis Inferno
19:00 Natus Vincere 16:13 Cloud9 Mirage

2. runda

20:30 Cloud9 16:13 MIBR Inferno
20:30 Astralis 14:16 Ninjas in Pyjamas Overpass
20:30 FaZe Clan 16:8 Natus Vincere Overpass

Wybrane mecze turnieju wraz z polskim komentarzem oglądać można na SPORT.TVP.PL i na Twitchu. Na oficjalnym kanale BLAST Pro Series prowadzona jest transmisja z komentarzem w języku angielskim. Po więcej informacji na temat BLAST Pro Series Copenhagen 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EU LCS 2019 bez Unicorns of Love

Kolejna drużyna ogłosiła oficjalnie, że nie będzie jednym z uczestników franczyzowego EU LCS. Los Giants Gaming podzieliło Unicorns of Love, którego r...