Już za kilka dni wystartuje kolejny prestiżowy międzynarodowy turniej, w którym udział weźmie w sumie szesnaście zespołów. Najlepsze ekipy Counter-Strike: Global Offensive tym razem udadzą się do Chicago, by tam zagrać w Intel Extreme Masters. Organizatorzy rywalizacji właśnie zaprezentowali podział na grupy.
Do stworzenia dwóch ośmioosobowych zbiorów wykorzystano dość innowacyjny system. ESL poprosiło wszystkich uczestników zmagań o przesłanie rankingu przeciwników, którzy zagrają w Chicago, by następnie połączyć te zestawienia w celu stworzenia jak najbardziej wyrównanych grup.
Oto, co w efekcie otrzymaliśmy:
| Grupa A | |||||||
|  | Astralis |  | FaZe Clan |  | MIBR |  | NRG Esports | 
|  | Renegades |  | Team LDLC.com |  | North |  | MVP PK | 
| Grupa B | |||||||
|  | Natus Vincere |  | Team Liquid |  | mousesports |  | Luminosity Gaming | 
|  | BIG |  | Fnatic |  | AVANGAR |  | eUnited | 
Podobnie jak na innych turniejach ESL, w których udział bierze szesnaście zespołów, w fazie grupowej IEM Chicago 2018 zostanie zastosowany system podwójnej eliminacji. Mecze pierwszej rundy WB odbędą się w trybie BO1, natomiast we wszystkich pozostałych obowiązywał będzie system BO3. Awans do play-offów zapewnią sobie trzy najlepsze drużyny z danego zbioru. Pary pierwszej rundy przedstawiają się następująco:
| Grupa A | Grupa B | |||||||||
| Astralis |  | vs |  | MVP PK | Natus Vincere |  | vs |  | eUnited | |
| North |  | vs |  | NRG Esports | Fnatic |  | vs |  | BIG | |
| MIBR |  | vs |  | Renegades | AVANGAR |  | vs |  | mousesports | |
| Team LDLC.com |  | vs |  | FaZe Clan | Luminosity Gaming |  | vs |  | Team Liquid | |
IEM Chicago 2018 odbędzie się 6-11 listopada, a w puli nagród turnieju znajdzie się 250 000 dolarów. Rozgrywki będziecie mogli oglądać w ESL.TV Polska.