fot. Blizzard/Robert Paul

W nocy poznamy Mistrza Świata w Overwatch, USA i Francja poza grą

Za nami pierwszy dzień finałów Overwatch World Cup 2018, a co za tym idzie także cztery pierwsze mecze. Poza zawodami znalazły się już cztery zespoły narodowe, wśród których niespodziewanie znalazły się m.in. Stany Zjednoczone oraz Francja.

Gospodarze traktowani byli jako faworyci nawet do gry w wielkim finale, a tymczasem polegli już na pierwszej przeszkodzie. Tą byli Brytyjczycy, którzy ostatecznie pokonali Amerykanów 3:1. W grze nie zobaczymy również Francuzów, którzy w fazie grupowej nie doznali goryczy porażki, ale teraz okazali się słabsi od Kanadyjczyków. I to słabsi w sposób znaczący, bo pojedynek tych dwóch drużyn zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść ekipy z Ameryki Północnej. Zgodnie z planem po wygrane sięgnęli natomiast Azjaci – obrońcy tytułu z Korei Południowej oraz Chińczycy z łtwością poradzili sobie odpowiednio z Australią i Finlandią.

Komplet wyników pierwszego dnia prezentuje się następująco:

2 listopada
20:15 Stany Zjednoczone 1:3 Wielka Brytania
Ilios 2:0
King’s Row 0:1
Volskaya 3:4
Droga 66 2:3
22:15 Francja 0:3 Kanada
Busan 1:2
Eichenwalde 2:3
Anubis 4:5
3 listopada
00:15 Chiny 3:0 Finlandia
Lijiang 2:1
Hollywood 3:1
Hanamura 4:3
02:15 Korea Południowa 3:0 Australia
Busan 2:0
Blizzard 3:2
Anubis 2:1

A już dziś w nocy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia i wyjaśni się też czy Korea Południowa po raz trzeci w historii sięgnie po światowy czempionat. Najpierw jednak azjatycka kadra będzie musiała poradzić sobie z Brytyjczykami i nie da się ukryć, że każdy inne rozstrzygnięcie niż jej wysokie zwycięstwo będzie sporą sensacją. W drugiej parze zobaczymy natomiast Chińczyków, którzy i tak poprawili już swoje osiągnięcie z dwóch poprzednich edycji OWWC, ale mają szansę na jeszcze więcej, o ile oczywiście pokonają Kanadę.

Harmonogram drugiego dnia prezentuje się następująco:

3 listopada
17:30 Wielka Brytania vs Korea Południowa BO5
19:30 Chiny vs Kanada BO5
21:30 mecz o 3. miejsce BO5
23:45 wielki finał BO7

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu. Po więcej informacji na temat Overwatch World Cup 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

hAdji opuszcza Imperial, NeiL_M przeniesiony do struktur organizacji

Wygląda na to, że przygoda The Imperial ze scenę CS:GO powoli dobiega końca. Brytyjska organizacja już wczoraj potwierdziła bowiem, iż prowadzi rozmow...