Illuminar Gaming Fortnite

Illuminar Gaming otwiera dywizję Fortnite’a

Jakiś czas temu Illuminar Gaming zakończyło swoją przygodę ze sceną Counter-Strike: Global Offensive. Jednakże przyroda nie znosi próżni i rodzima organizacja potwierdziła narodziny nowej sekcji, która tym razem dedykowana będzie grze Fortnite – bijącej rekordy popularności produkcji z gatunku battle royale.

Pod skrzydła iHG trafił m.in. Mateusz „Matizord” Naumienko, który w przeszłości próbował swoich sił w Paladins, zaś od lutego do czerwca tego roku związany był z AGO Esports. W ekipie tej pełnił nawet rolę kapitana, zaś po jej opuszczeniu bezskutecznie próbował swoich stworzyć nową, trwałą drużynę. Być może teraz będzie mieć na to szansę wraz z Wojciechem „Veraxerem” Kapłonem, czyli drugim nowo pozyskanym, dla którego będzie to pierwsza przygoda z bardziej profesjonalną grą.

– Fortnite w gatunku Battle Royale na chwilę obecną jest trochę jak LoL w MOBA – przyznał w rozmowie z naszym serwisem Michał Druczok, prezes Illuminar. – W tym momencie Fortnite gwarantuje największą liczbę turniejów, jeśli chodzi o BR. Dodatkowo możliwość rywalizacji z największymi polskimi organizacjami była kusząca. Zarówno Mateusz, jak i Wojtek przekonali nas, że warto w nich zainwestować. Byłem obecny na kilku sesjach treningowych i powiem szczerze, że spotkania oglądało się bardzo przyjemnie i emocji było naprawdę sporo. Mam nadzieję, że już niedługo te emocje będziemy mogli zobaczyć wszyscy – dodał.

W tej sytuacji skład Illuminar Gaming w Fortnite’a prezentuje się następująco:

  • Mateusz „Matizord” Naumienko
  • Wojciech „Veraxer” Kapłon
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto zgarnie 50 tysięcy dolarów? W nocy poznamy triumfatora DreamHack Open Atlanta

Po dwóch dniach zmagań lista uczestników DreamHack Open Atlanta 2018 skurczyła się do zaledwie czterech ekip. I już dziś w nocy to właśnie one powalcz...