Virtus.pro rozpoczyna nowy tydzień od mocnego uderzenia. Polska formacja rozegra dziś bowiem aż trzy mecze w ESEA Mountain Dew League, które mogą w znaczącym stopniu zmienić jej dotychczasową sytuację w tabeli. Na swoje spotkanie czeka również PACT, które rozpoczyna walkę w kolejnej online'owej imprezie.

Jak na razie Virtusi mają za sobą dziewięć pojedynków w ESEA MDL, z czego udało im się wygrać sześć. To daje im natomiast obecnie 11. miejsce, nie gwarantujące awansu do play-offów. Wobec tego podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego muszą powiększyć swój dorobek, jeżeli nadal marzą o powrocie do ESL Pro League, tym bardziej, że wszystkie dziesięć znajdujących się przed nimi ekip rozegrały po kilka starć więcej. Więcej okazji do zaprezentowania się miały również Valiance & Co, expert eSport i Chaos Esports Club, czyli dzisiejsi rywale Polaków, ale mimo to każda z tych drużyn znajduje się obecnie za VP.

Dzień rozpocznie jednak PACT, które tym razem odpoczywa od zaplecza Pro Ligi. Zamiast tego finaliści ESL Mistrzostw Polski, którzy mają za sobą fatalną niedzielę, rozpoczną grę w Grand Hotshots, internetowym turnieju o łącznej puli nagród w wysokości 17,2 tysiąca dolarów. Chęci udziału w zmaganiach wyraziły takie zespoły, jak Team 3DMAX, Windigo Gaming czy też rodzime Codewise Unicorns. Niemniej pierwszym przeciwnikiem Kacpra "darko" Ściery i spółki będzie Epsilon eSports, które tydzień temu ograło już graczy znad Wisły w ESEA Mountain Dew League.

Poniedziałkowy harmonogram spotkań prezentuje się następująco:

5 listopada
16:00 Epsilon eSports vs PACT BO1 transmisja
17:00 Virtus.pro vs Valiance & Co BO1 transmisja
18:00 expert eSport vs Virtus.pro BO1 transmisja
19:00 Virtus.pro vs Chaos Esports Club BO1 transmisja