fot. Fragbite/Carolina "quiethell" Mårtensson

RuStY na stałe w Red Reserve

Włodarze Red Reserve potwierdzili to, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu – Alfred „RuStY” Karlsson oficjalnie zasilił szeregi sygnowanej przez nich drużyny. 21-latek od dwóch tygodni był przez szwedzką formację testowany i najwyraźniej swoją postawą zapracował sobie na stały angaż.

Jeszcze w październiku Karlsson wspomógł Red Reserve jako zmiennik podczas DreamHack Open Montreal 2018, zajmując wówczas miejsce niedysponowanego Hampusa „hampusa” Posera. Kilkanaście dni później reprezentanci RR odezwali się do niego ponownie, tym razem szukając potencjalnego zastępstwa dla sprzedanego do Fnatic Simona „twista” Eliassona. RuStY wziął więc wraz z resztą składu udział w eliminacjach najpierw do Intel Extreme Masters Katowice 2019, a potem także DreamHack Open Winter 2018 – w obu wypadkach Szwedzi nie osiągnęli sukcesu.

Dla 21-letniego riflera jest to powrót do Red Reserve po ponad rocznej przerwie. Gracz ze Skandynawii przywdziewał już bowiem barwy amerykańskiej organizacji między majem a sierpniem 2017 roku. Później przez kolejne kilka miesięcy grał w miksowym passions, zaś w styczniu tego roku trafił na testy do Singularity Esports. Ostatecznie pozostał w tej ekipie na dłużej i razem z nią zajął drugie miejsce w CSGO.NET Cup 2 oraz GOCASE Challenge. Mimo to w lipcu zarówno on, jak i jego ówcześni koledzy wylądowali na bezrobociu.

W tej sytuacji skład Red Reserve prezentuje się następująco:

  • Joakim „disco doplan” Gidetun
  • Fredrik „freddieb” Buö
  • Hampus „hampus” Poser
  • William „draken” Sundin
  • Alfred „RuStY” Karlsso
  • Christian „chrille” Lindberg – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
darko PACT

Z 7:0 na 11:16. PACT ulega Red Reserve w ESEA MDL

PACT walcząc o utrzymanie w ESEA Mountain Dew League zmierzył się dzisiaj z Red Reserve. Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się Skandynawowie, którzy...