Oleksandr "s1mple" Kostyliev to zawodnik, który regularnie notuje bardzo dobre występy w FACEIT Pro League, dzięki czemu z otrzymanych nagród uzbierał już całkiem niezłą sumę. Ukrainiec nie zatrzymał jednak tych pieniędzy i ogłosił właśnie, że przekazuje je na szczytny cel.

Reprezentant Natus Vincere przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w pełni wspiera akcję Movember, której celem jest w głównej mierze zwiększenie społecznej świadomości odnośnie do różnego rodzaju chorób nowotworowych, które mogą dotknąć mężczyzn, w tym głównie raka prostaty. Dlatego też postanowił on przelać wszystkie zarobione przez siebie w FPL-u dolary właśnie na rzecz odpowiedzialnej za cały ruch fundacji, prosząc jednocześnie przedstawicieli FACEITA o pomoc w przekazaniu środków.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy s1mple działa charytatywnie. Już w kwietniu tego roku oddał on nieokreśloną bliżej sumę Gamers Outreach, organizacji wspierającej leczenie i rehabilitacje w dziecięcych szpitalach. Szerzej na ten temat przeczytać można pod tym adresem.