Od ostatecznego rozstrzygnięcia ostatniego w tym roku turnieju z serii Intel Extreme Masters dzieli nas już tylko jedno spotkanie. Już dziś o godzinie 21:00 polskiego czasu naprzeciwko siebie staną bowiem Astralis i Team Liquid, zaś stawką będzie główna nagroda w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Astralis vs Team Liquid
21:00 (BO5)

Mimo dość przeciętnego występu na BLAST Pro Series w Kopenhadze gracze Astralis do Stanów Zjednoczonych przybywali z łatką głównego faworyta. I bardzo długo wydawało się, że było to jak najbardziej słuszne, bo Duńczycy z łatwością przejechali się najpierw po MVP PK, a potem również po North. Wtedy jednak nastąpił poważny zgrzyt w postaci dotkliwej porażki z FaZe Clanem, który nieco podał w wątpliwość teoretyczną potęgę podopiecznych Danny'ego "zonica" Sørensena. I chociaż ci później poradzili sobie z mousesports, to ostatecznie i tak niewiele brakowało, a w wielkim finale w ogóle by nie zagrali. Wszystko z powodu Fnatic, które było jedną z większych niespodzianek amerykańskiego IEM-a, a które dopiero po dogrywce uznało wyższość faworyzowanych przeciwników.

Obecność Liquid w meczu finałowym to także żadne zaskoczenie. Wystarczy wspomnieć, że Keith "NAF" Markovic i spółka w tym roku aż sześciokrotnie kończyli zmagania na najważniejszych imprezach w czołowej dwójce. Niemniej trudno nie odnieść wrażenia, że i reprezentanci gospodarzy nie zaprezentowali na IEM-ie swojej najlepszej formy, na co dowodem mogą być m.in. męczarnie z Luminosity Gaming czy też porażka z Fnatic. Również w ćwierćfinale TL nie było w stanie ustabilizować swojej gry i o mały włos nie zostało wyrzucone za burtę przez Team LDLC.com. Dopiero dwie końcowe mapy wczorajszego półfinałowego starcia, wygrane kolejno 16:1 i 16:4, ponownie zaprezentowały nam potencjał, jaki drzemie w zawodnikach Wiltona "zewsa" Prado. Co ciekawe, dzisiejszy finał będzie już czwartym w 2017 roku, w którym Liquid mierzy się z Astralis. Czy okaże się on wreszcie zwycięski dla graczy z Ameryki Północnej?

Wielki finał pomiędzy Astralis a Teamem Liquid wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Chicago 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.