Kończący się powoli rok to dla G2 Esports okres naprawdę rozczarowujący. Zespół, który miał przywrócić Francuzom miejsce w czołówce światowej sceny, w ostatnich kilkunastu miesiącach ani razu nie dostał się nawet na podium którejkolwiek z imprez. Nic więc dziwnego, że od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o potencjalnych zmianach w składzie.

Z porcją najnowszych doniesień na ten temat przychodzi do nas serwis VPEsports, według którego w najbliższym czasie na ławce rezerwowych G2 mają wylądować aż dwaj zawodnicy. Mowa tutaj o zatrudnionych w czerwcu Edouardzie "SmithZzie" Dubourdeaux i Kevinie "Ex6TenZie" Droolansie, którzy pod względem indywidualnych statystyk są zdecydowanie najsłabszymi członkami ekipy. To właśnie wraz z nimi podopieczni hiszpańskiej organizacji notowali w gruncie rzeczy rozczarowujące wyniki podczas ESL One New York 2018 czy też cs_summit 3. Przypomnijmy, że formacja nie obroniła również statusu legendy Majora wywalczonego kilka miesięcy wcześniej i swoją przygodę z Intel Extreme Masters Katowice 2019 zacznie już od Fazy Nowych Pretendentów.

W związku z tym nieoficjalnie mówi się, że w G2 podjęto decyzję o znacznym odmłodzeniu składu. Właśnie dlatego na rezerwę przesunięci mieliby zostać SmithZz i Ex6TenZ, zaś w ich miejsce pozyskano by duet ze zbierającego naprawdę dobre recenzje Teamu 3DMAX. Ekipa znad Sekwany kilkukrotnie pokazała się już z niezłej strony, ale nie wiadomo czy w przypadku potencjalnego odejścia Audrica "JaCkza" Juga i Lucasa "Lucky'ego" Chastanga nadal byłaby w stanie to robić. A to właśnie ta dwójka miałaby w najbliższym czasie dołączyć pod skrzydła prowadzonej przez Jérôme "NiaKa" Sudriesa drużyny, by pomóc jej w odpowiednich przygotowaniach do nadchodzącego IEM Katowice 2019.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład G2 Esports będzie prezentować się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Lucas "Lucky" Chastang
  • Audric "JaCkz" Jug