Paparazi
fot. ESL/Adela Sznajder

Czas na dwa kolejne mecze The Kuala Lumpur Major

Wtorkowy poranek obfitował w emocje związane z Dotą 2 na najwyższym poziomie i podobnie stanie się w środę. Tego dnia w ramach The Kuala Lumpur Major rozegrane zostaną jednak tylko dwa spotkania trzeciej rundy drabinki przegranych. W walce o końcowy triumf wciąż liczy się jeszcze osiem drużyn, jednak przed dniem przerwy dwie z nich zakończą swój udział w turnieju.

W pierwszym pojedynku na serwerze pojawią się reprezentanci TNC Predator, którzy fazę grupową zakończyli bez żadnej wygranej na swoim koncie. Filipińska piątka w play-offach zaczęła się jednak prezentować ze znacznie lepszej strony i jeszcze ani razu nie uznała wyższości swojego rywala. Azjaci odesłali już do domu paiN Gaming oraz Alliance, jednak jutro czeka ich batalia z przeciwnikiem ze znacznie wyższej półki. W końcu Vici Gaming nieco ponad dwa tygodnie temu mogło cieszyć się z wicemistrzostwa ESL One Hamburg, a w Malezji już raz pokonało TNC. Warto jednak pamiętać, iż obie mapy wspomnianego pojedynku rozstrzygnięte zostały po ponad pięćdziesięciu minutach rywalizacji, co może zwiastować kolejny zacięty mecz.

Po słabym występie na The International 2018 Fnatic przeprowadziło w swoim składzie trzy roszady personalne, które przyniosły temu zespołowi drugie miejsce na PVP Esports Championship. W Singapurze wystąpiły jednak tylko dwie inne ekipy ze światowej czołówki, przez co Major jest pierwszym prawdziwym testem umiejętności tej nowo powstałej drużyny. Reprezentanci europejskiej organizacji na razie radzą sobie całkiem nieźle, choć po zajęciu drugiej lokaty w grupie C na początek play-offów ulegli Virtus.pro. Rywalem Fnatic będzie Evil Geniuses, które triumfowało w grupie B, ale poległo w boju z Ninjas in Pyjamas w drabince wygranych. Międzynarodowa piątka zrehabilitowała się już za tę wpadkę wygraną z Forward Gaming, ale z pewnością nie zamierza się na tym zatrzymywać. Jedno jest jasne, to będzie ciekawy pojedynek.

Tak prezentuje się harmonogram środowych zmagań w ramach The Kuala Lumpur Major:

Środa, 14 listopada

Trzecia runda drabinki przegranych

3:00 TNC Predator vs Vici Gaming BO3
6:00 Fnatic Fnatic vs Evil Geniuses BO3

Mecze The Kuala Lumpur Major oglądać możecie z polskim komentarzem na kanale Tomasza „bandiTa” Borysa oraz na oficjalnej, anglojęzycznej transmisji. W puli nagród wydarzenia znajduje się milion dolarów oraz 15 tysięcy punktów DPC. Po więcej informacji dotyczących pierwszego Majora obecnego sezonu Dota Pro Circuit zapraszamy na stronę internetową turnieju.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: PUBG wreszcie na PlayStation 4!

Playerunknown's Battlegrounds można lubić lub nie, ale nie da się ukryć, że produkcja ta okazała się niezaprzeczalnym hitem, który na wiele miesięcy z...