STS
ROCCAT
fot. Riot Games

Pięcioletni epizod dzisiaj dobiegł końca. ROCCAT żegna się z EU LCS

Jedna z najbliższych polskiej społeczności League of Legends organizacji dzisiaj oficjalnie rozstała się z najbardziej prestiżowymi europejskimi rozgrywkami. ROCCAT, bo o nim mowa oznajmił, że nie będzie częścią nowego, franczyzowego EU LCS.

Po raz pierwszy o Teamie ROCCAT entuzjaści europejskiej sceny usłyszeli w roku 2014, kiedy to na początku sezonu niemiecka organizacja przejęła w pełni polską piątkę znaną wówczas jako Kiedyś Miałem Team. To właśnie w barwach ROCCAT pierwsze kroki w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach stawiali Marcin „Jankos” Jankowski i Oskar „Vander” Bogdan.

I choć pierwszy sezon był dość obiecujący w wykonaniu drużyny z drapieżnym kotem w logo, kolejne nie były już tak różowe. Już podczas trzeciego splitu w EU LCS ROCCAT musiało walczyć o utrzymanie. Mimo całkowitej przebudowy składu rok 2016 był jeszcze bardziej drastyczny – podopieczni niemieckiej organizacji w barażach znaleźli się nie raz, a dwukrotnie. Dopiero w tegorocznym sezonie ROCCAT udało się awansować do play-offów, co biorąc pod uwagę całą historię zespołu jest jednym z większych osiągnięć.

To już trzecia drużyna po Giants Gaming i Unicorns of Love, która oficjalnie ogłosiła rozstanie z EU LCS. Według doniesień ESPN Esports ich los podzielą jeszcze Splyce oraz H2k-Gaming. Wolne miejsca w najbardziej prestiżowej lidze LoL-a w Europie miałyby zająć SK Gaming, Rogue, North, Astralis oraz Movistar Riders.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP i mouz zagrają na finałach ECS, Virtus.pro powalczy o utrzymanie w barażach

To już pewne – Virtus.pro będzie musiało walczyć o pozostanie w Esports Championship Series za pośrednictwem zawodów Challenger Cup. Polska formacja n...