fot. ESL/Bart Oerbekke

Liquid bez trenera! Heen opuszcza zespół

W Teamie Liquid końca dobiegła pewna epoka. Dziś ze składem Dota 2 pożegnał się bowiem jego dotychczasowy trener, Lee „Heen” Seung Gon. Koreańczyk współpracował z amerykańską organizacją od ponad dwóch lat i doprowadził ją do największych w jej historii sukcesów.

31-latek jeszcze jako zawodnik związany był z rodzimym MVP, wraz z którym wystąpił nawet na The International 2015. Pod koniec 2015 roku zawiesił jednak myszkę na kołku, a pół roku później objął stery w Liquid, które w tamtym okresie dopiero budowało swoją pozycję na scenie Dota 2. I nie da się ukryć, że przy wsparciu koreańskiego szkoleniowca napisało piękną historię, której najważniejszym elementem jest niewątpliwie triumf na The International w 2017 roku. W ostatnich miesiącach ekipa czterokrotnie docierała natomiast do strefy medalowej Majorów, raz zajmując nawet pierwsze miejsce. Niemniej światowego czempionatu nie udało się obronić, gdyż podczas TI w Vancouver podopieczni Heena skończyli na czwartej pozycji.

Rezygnacja z pozycji trenera Liquid była jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu – przyznał Seung Gon w oświadczeniu. – Chcę jednak zapewnić, że decyzja ta nie zapadła z dnia na dzień i z powodu tylko jednego turnieju. (…) Niemniej przez te dwa i pół roku spędzone w Liquid wraz z upływem czasu coraz mniej cieszyłem się z naszych zwycięstw. Podobnie wyglądał to jeszcze, gdy sam byłem graczem. (…) Nasz występ jako Liquid był jednym z najlepszych w historii Doty, ponieważ dążyliśmy do czegoś więcej niż tylko dobrej gry. Chcieliśmy być najlepsi. Ostatecznie jednak nie byłem usatysfakcjonowany moim wpływem na zespół, a to z kolei stworzyło pewien niezdrowy cykl, przez który nie byłem ani tak przyjemnym, ani też tak produktywnym trenerem, jakim chciałbym być – dodał.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Lasse Aukusti „MATUMBAMAN” Urpalainen
  • Amer „Miracle-” Al-Barkawi
  • Ivan Borislavov „MinD_ContRoL” Ivanov
  • Maroun „GH” Merhej
  • Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin i AGO w finale drugich polskich eliminacji do WESG

Za nami półfinałowe starcia drugich otwartych polskich eliminacji do WESG 2018. Awans do finału tych rozgrywek stał się udziałem Teamu Kinguin oraz AG...