fot. DreamHack/Adela Sznajder

eNergy piątą zaproszoną drużyną na PLG Grand Slam

Organizatorzy PLG Grand Slam co rusz zaskakują kibiców niecodziennymi decyzjami. Do takich na pewno należy przyznanie bezpośredniego zaproszenia na imprezę eNergy eSports, a więc drużynie złożonej z pięciu reprezentantów RPA.

O ekipie z Afryki Południowej trudno jest wiele powiedzieć. Na pewno nie można zarzucić jej jednego – braku stabilizacji w składzie. Ostatnia roszada personalna miała miejsce w kwietniu, ale wtedy włodarze organizacji zdecydowali się na wymianę jednego gracza. Pozostali zawodnicy mogą pochwalić się odpowiednio prawie półtorarocznym i niemal dwuletnim stażem w eNergy. W tym czasie drużyna ta osiągnęła kilka sukcesów na rodzimej scenie. Pod koniec 2017 roku zawodnicy z RPA triumfowali w ESL African Championship, pokonując w finale znacznie bardziej rozpoznawalne w tym regionie Bravado Gaming.

Również i w ostatnich 12 miesiącach znajdziemy kilka solidnych występów w rodzinnych stronach. W 28. sezonie ESEA Open South Africa eNergy nie miało sobie równych, wygrywając w fazie play-off wszystkie pojedynki bez straty mapy. Na początku września łupem Południowoafrykańczyków padł turniej Evetech Champions League z pulą nagród sięgającą nieco ponad 3 tysiące dolarów.

Warto także wspomnieć, że jeden z reprezentantów eNergy Esports – Robby „bLacKpoisoN” da Loca – miał okazję wystąpić na Majorze DreamHack Winter 2014 właśnie w barwach wymienionego wyżej Bravado. Wówczas ekipa bLacKpoisoNa zdołała wygrać zaledwie trzy rundy w dwóch meczach grupowych i pożegnała się z zawodami.

Zaproszenie na imprezę, w której łącznie do wygrania jest 100 tysięcy dolarów to zdecydowanie największe wyróżnienie w historii organizacji. Fakt ten może o tyle dziwić, że eNergy nie jest nawet ujęte w rankingu HLTV! Przypomnijmy, że poprzednie zaproszenia zostały rozesłane do takich drużyn jak fnatic, HellRaisers czy G2 Esports. Rozgrywki w Abu Dhabi rozpoczną się 13 grudnia i potrwają przez trzy dni.

Tak na ten moment prezentuje się lista uczestników PLG Grand Slam:

5POWER Gaming bluuuuud BOOT-[d]s eNergy Esports
Fnatic Fnatic G2 Esports guccixD HellRaisers
INTZ e-Sports NASR Sharks Esports
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – naklejki z rangami oraz poprawki na Subzero

Valve zaskakująco długo nie raczył nas żadnymi poważniejszymi aktualizacjami związanymi z nową zawartością graficzną Counter-Strike'a. Ale nie ma się...