Agresivoo
fot. ESL

Pojedynek Szaty Maga z iHG rozpocznie piąty tydzień PLE

Wczoraj zakończyły się zmagania w ramach czwartego tygodnia Ultraligi, ale to nie oznacza końca emocji związanych z polskimi rozgrywkami League of Legends w tym tygodniu. Przed nami piąta kolejka Polskiej Ligi Esportowej, która tym razem nie zostanie rozegrana w jeden wieczór, lecz na przestrzeni najbliższych dwóch dni.

Na inaugurację piątego tygodnia PLE czeka nas niesamowicie interesujący pojedynek, w którym zobaczymy Illuminar Gaming oraz Szatę Maga. W ostatnim bezpośrednim starciu to ekipa Sebastiana „Sebekxa” Smejkala okazała się być lepsza, lecz należy pamiętać, że tym razem formacje powalczą na dwóch mapach. Szata Maga udowodniła już, że jest w stanie zaskoczyć i urwać mapę iHG, ale zgarnięcie kompletu punktów w dwumeczu może okazać się zbyt trudne.

Na kolejne spotkania Polskiej Ligi Esportowej będziemy musieli poczekać do piątku, bowiem to wtedy kontynuowane będą pozostałe starcia piątego tygodnia zmagań. Około 18:00 na wirtualnej arenie pojawią się reprezentanci Ravioli Ravioli oraz Piasta Gliwic Esports. Pierwsza z wymienionych ekip zaskoczyła w ubiegłym tygodniu broniących tytułu graczy iHG i urwała im jedną mapę. Formacja Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego jest nieobliczalna, więc Piast z pewnością jest w jej zasięgu.

Następnie o kolejne punkty ligowe powalczą Pompa Team oraz Wisła Płock, która w ostatnich oficjalnych meczach prezentuje się wręcz kapitalnie. Mimo że Bartłomiej „Dzondzy” Królak i reszta pokonali Pompę w meczu Bo1 zaledwie parę dni temu w Ultralidze, to trzeba brać pod uwagę fakt, iż Pompa Team nadal jest w niesamowitej formie i z pewnością nie pozwoli sobie na kolejną porażkę z Wisłą.

Tydzień zakończy się starciem Teamu One Shot z Czeską Husarią. W przypadku tego spotkania trudno jest oczekiwać, że TOS zdoła postawić opór zawodnikom Czeskiej Husarii. Zespół Pawła „Czekolada” Szczepanika od początku tego sezonu PLE prezentuje się z naprawdę dobrej strony i zdecydowanie celuje w utrzymanie się na fotelu lidera, podczas gdy formacja Damiana „Wyska” Adamczyka okupuje najniższą lokatę.

Harmonogram piątej kolejki Polskiej Ligi Esportowej:

Czwartek, 15 listopada 2018
16:00 Illuminar Gaming vs Szata Maga Bo2
Piątek, 16 listopada 2018
18:00 Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli vs Piast Gliwice Esports Bo2
20:00 Wisła Płock vs Pompa Team Bo2
22:00 Team One Shot vs Czeska Husaria Bo2

Wszystkie mecze Polskiej Ligi Esportowej będziecie mogli obejrzeć na prywatnym kanale Damiana „Nervariena” Ziaji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports

AGOnia?

Początek roku był okresem, gdy w kraju wybuchł nowy szał. To właśnie wtedy kibice rozczarowani kolejnymi upokorzeniami związanymi z Virtus.pro przerzu...