fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kto zmierzy się z Virtus.pro w boju o awans na WESG? Dziś pojedynek AGO i Kinguin

Virtus.pro pozna dziś swojego rywala w starciu o awans na światowe finały World Electronic Sports Games 2018. Już po południu rozegrany zostanie bowiem finał drugich polskich otwartych eliminacji, w którym AGO Esports podejmie Team Kinguin.

AGO Esports vs Team Kinguin
16:00 (BO3)

Obie ekipy pomyślnie przebrnęły przez pierwszy etap zmagań, choć nie obyło się bez kontrowersji. Ostatecznie jednak i AGO i Kinguin dotarły do półfinałów, w których rozprawiły się odpowiednio z Izako Boars oraz PACT. Zarówno Jastrzębie jak i Pingwiny mają za sobą niezwykle pracowity tydzień – piątka Dominika „GruBego” Świderskiego niestety bezskutecznie walczyła o utrzymanie w ESL Pro League, podczas gdy Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka postawili kolejny krok na drodze właśnie do tej prestiżowej ligi. Nie da się ukryć, że to triumfatorzy 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski będą faworytami dzisiejszego pojedynku. W końcu AGO w ostatnich tygodniach musi mierzyć się z kryzysem zarówno sportowym jak i wizerunkowym, natomiast Kinguin zdaje się powoli pozostawiać za sobą słabszą formę. Jedno jest pewne, na pewno będziemy świadkami pasjonującego spotkania, bo jest o co walczyć. Światowe finały WESG 2018 zaoferują bowiem swoim uczestnikom do podziału aż 890 tysięcy dolarów.

Polską transmisją z batalii między AGO Esports i Teamem Kinguin obejrzeć będzie można na kanale KXN Studio.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ambition

Ambition i Crown opuszczają szeregi Gen.G

Przygoda Kanga "Ambitiona" Chan-yonga oraz Lee "Crowna" Min-ho z Gen.G dobiegła końca. Organizacja ogłosiła, że kontrakty obu legendarnych zawodników...