fot. GG League/Maciej Kołek

Azjatycki Minor jednak nie dla cranka – ekipa Polaka odpada w finale eliminacji MEA

Jeszcze do niedawna wydawało się, że nadchodzący azjatycki Minor zyska dodatkowy smaczek poprzez obecność zawodnika z… Polski. Niestety jednak ekipa, w skład której wchodził m.in. Michał „crank” Krystyniak, poległa w finale eliminacji dla Azji Środkowo-Wschodniej, przez co do Katowic ostatecznie nie przyjdzie.

Do pewnego momentu wydawało się, że miks FIREMIX, którego członkiem był crank, bez problemu poradzi sobie z każdą przeszkodą. Wszak już na starcie 20-latek i jego koledzy poradzili sobie z Uniquestars, które wystąpiło na poprzednim Minorze, a następnie ograli także juicey. Niemniej problemy zaczęły się w finale drabinki wygranych, podczas którego zespół Krystaniaka trafił na exDT. Mecz zakończył się porażką formacji Polaka 0:2, ale ta bardzo szybko zyskała szansę na rewanż w wielkim finale dzięki ponownemu zwycięstwu z Uniquestars.

Jednakże decydujące spotkanie również nie poszło po myśli cranka i spółki. Jeszcze na Cache’u FIREMIX próbował stawiać czynny opór i do pewnego momentu radził sobie z tym nieźle, dzięki czemu poległ dopiero przy wyniku 13:16, ale już Mirage w całości należał do exDT. Piątka Izraelczyków w pełni kontrolowała przebieg pojedynku na wybranej przez siebie mapie i dzięki temu, że do gry przystąpiła z górnej drabinki, finalnie wygrała całą potyczkę w stosunku 3:0.

Na ten moment lista uczestników azjatyckiego Minora prezentuje się tak:

Beyond Esports CyberZen exDT
GOSU MVP PK ViCi Gaming

Wolne pozostały jeszcze dwa miejsca, które przypadną w udziale zwycięzcom oceanicznych eliminacji. Sam azjatycki Minor odbędzie się między 22 a 26 stycznia w Katowicach i za jego pośrednictwem będzie można wywalczyć nawet trzy sloty na nadchodzące Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hangzhou Spark zaprezentowało sztab szkoleniowy

Zaledwie dzień po swoich oficjalnych narodzinach Hangzhou Spark zaprezentowało nam swój sztab szkoleniowy. Co ciekawe, chociaż sama formacja wywodzi s...