fot. ESL/Helena Kristiansson

MVP PK kolejną ekipą z awansem na światowe finały WESG 2018

W różnych zakątkach świata trwają eliminacje do przyszłorocznych finałów World Electronic Sports Games 2018. Łącznie na chińskiej imprezie wystąpią aż trzydzieści dwie drużyny, my natomiast dziś poznaliśmy jedenastą z nich. Wywodzi się ona z regionu Azji Wschodniej, gdzie zmagania właśnie dobiegły końca.

Przygotowania do wyjazdu do Chongqing mogą już zacząć reprezentanci MVP PK, którzy w wielkim finale wschodnioazjatyckich eliminacji okazali się lepsi od rodaków z GOSU. Sam mecz miał dwa oblicza, bo na wybranym przez pretendentów Inferno walka toczyła się praktycznie do ostatniej chwili. Mimo nie najlepszego początku Hae-seong „HSK” Kim i spółka odrobili niemal wszystkie straty i dopiero w końcowej fazie pojedynku zatracili cały animusz, przez co polegli 13:16. Takich emocji nie było już na Nuke’u, który od pierwszej do ostatniej minuty znajdował się pod pełną kontrolą podopiecznych Seon-ho „termiegi” Pyeona. Nic więc dziwnego, że to właśnie oni zatriumfowali aż 16:8, wygrywając całe spotkanie wynikiem 2:0.

Na ten moment lista uczestników światowych finałów WESG 2018 prezentuje się następująco:

BTRG Gaming Chiefs eSports Club CyberZen Furious Gaming
Ghost Gaming MVP PK OpTic Gaming Russia
Team Singularity Valiance & Co Viva Algeria

Światowe finały World Electronic Sports Games 2018 odbędą się w marcu przyszłego roku i w sumie wezmą w nich udział trzydzieści dwie drużyny. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 890 tysięcy dolarów, z czego triumfator zgarnie 500 tysięcy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Happy: Może teraz dostaniemy szansę na udowodnienie, że należymy do czołówki

DreamHack Open Atlanta 2018 zafundował nam niemałą niespodziankę. Po dość wyboistym starcie, Team Vitality zdołał dotrzeć na sam szczyt i w wielkim fi...