Po dłuższym oczekiwaniu włodarze DreamHacka ogłosili wreszcie ostatnią drużynę, która otrzymała bezpośrednie zaproszenie na DH Open Winter 2018. Okazała się nią Team LDLC.com, który razem z G2 Esports będzie bronić w Jönköping honoru francuskiego Counter-Strike'a.

Nie da się ukryć, że LDLC to jeden z największych wygranych zakończonego niedawno Intel Extreme Masters Chicago 2018. Co prawda François "AmaNEk" Delauney i spółka na amerykańskiej ziemi nie sięgnęli po końcowy triumf, ale za to zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Dość powiedzieć, że złożona m.in. z trzech Francuzów drużyna w pokonanym polu pozostawiła North i NRG Esports i niewiele brakowało, a ograłaby nawet Team Liquid, czyli trzeci zespół rankingu HLTV. A przecież nieco wcześniej ekipa znad Sekwany mogła również świętować mistrzostwo ESL Pro European Championship 2018 oraz zimowej edycji ESL Championnat National 2018.

W tej sytuacji pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

Bravado Gaming compLexity Gaming ENCE eSports G2 Esports
Heroic Team LDLC.com OpTic Gaming x6tence Galaxy

DreamHack Open Winter 2018 odbędzie się między 30 listopada a 2 grudnia w Jönköping. Wszyscy uczestnicy powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów, z czego 50 tysięcy zgarną zwycięzcy wielkiego finału.