fot. Riot Games

Jak trwoga to do… Froggena? Duńczyk w kręgu zainteresowań formacji z NA LCS i LEC

Nie ulega wątpliwości, że Henrik „Froggen” Hansen lata swojej świetności na esportowej scenie ma już za sobą. Ostatni znaczący sukces odniósł bowiem latem 2014 roku, kiedy to w barwach Alliance sięgnął po mistrzowski tytuł EU LCS. Późniejsze występy w barwach europejskiego Elements, jak również północnoamerykańskiego Echo Fox nie przyniosły Duńczykowi wielu pozytywnych wspomnień. Co prawda w 2018 roku wraz z Origen sięgnął po triumf w pierwszej edycji European Masters, pokonując wówczas Illuminar Gaming 3:0, jednakże dla takiego gracza jak Froggen, uznawanego przez wielu za jednego z najlepszych midlanerów świata jest to niewielki sukces przy jego klasie i możliwościach.

Nie dziwi zatem fakt, że w momencie dynamicznych ruchów na rynkach transferowych w Europie i Ameryce Północnej, część organizacji skierowała swój wzrok w kierunku duńskiego midlanera. Jak donosi bowiem portal ESPN, Froggen znajduje się w kręgu zainteresowań kilku organizacji właśnie z NA LCS. Na przeszkodzie nie stoi nawet fakt, że Duńczyk wciąż nie uzyskał statusu rezydenta, bowiem wobec braku klasowych midlanerów w Ameryce Północnej, formacje gotowe są postawić na Froggena i zakontraktować go w swojej drużynie poszukując graczy na inne pozycje wśród lokalnych talentów. Warto też zaznaczyć, iż część europejskich organizacji także rozważa sprowadzenie 24-letniego gracza z powrotem na Stary Kontynent.

Sam zawodnik nie odniósł się publicznie do tych pogłosek, jednakże w prywatnych rozmowach rzekomo wskazał, iż preferowałby pozostanie w Ameryce Północnej w celu uzyskaniu prawnego statusu rezydenta zarówno w świetle regulacji rozgrywek NA LCS, jak również krajowych przepisów. Na koniec należy zaznaczyć, iż w tych samych rozmowach Froggen nie wykluczył ewentualnego powrotu do Europy i rozgrywek League of Legends European Championship.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

fer: Amerykanie mają zupełnie inny styl od nas

Pomimo przyzwoitego wyniku na ostatnim Majorze, ogólna postawa Made in Brazil na tamtej imprezie mogła pozostawić pewien niedosyt. Brazylijsko-ameryka...