Minionej nocy zakończyły się ostatnie otwarte kwalifikacje, dzięki czemu znamy już wszystkich uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora poprzedzającego Intel Extreme Masters Katowice 2019. W zawodach, które zaplanowano na połowę grudnia weźmie udział w sumie szesnaście drużyn, w tym cztery z Polski.

Szczególnie zadowoleni z tego, jak zakończył się ostatni turniej powinni być fani francuskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive. A to za sprawą awansu Teamu LDLC.com oraz Teamu Vitality. Pierwsza z wymienionych drużyn w decydującym starciu wygrała 2:0 z ekipą 2019, w której występuje m.in. Paweł "innocent" Mocek. Spora presja ciążyła od początku na Mathieu "ZywOo" Herbaut i jego kompanach, ale koniec końców Vitality przedarło się przez rozgrywki, zapewniając sobie miejsce w kolejnym etapie walki o europejskiego Minora.

W zamkniętych kwalifikacjach udział weźmie szesnaście zespołów. Połowa z nich otrzymała bezpośrednie zaproszenia, a druga część wywalczyła sloty poprzez otwarte turnieje. Polskich kibiców może cieszyć fakt, że szansę na europejskiego Minora mają aż cztery rodzime formacje. Oprócz zaproszonych wcześniej Teamu Kinguin oraz Virtus.pro, awans do zamkniętych eliminacji wywalczyli gracze MIKSTURY oraz x-kom teamu.

Lista uczestników przedstawia się następująco:

ENCE eSports Fragsters Heroic mousesports
MIKSTURA North OpTic Gaming Space Soldiers
Sprout Team Kinguin Valiance & Co. Virtus.pro
Windigo Gaming x-kom team Team LDLC.com Team Vitality

Zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora odbędą się 12-13 grudnia i będą transmitowane w ESL.TV Polska. Awans na rozgrywane w styczniu zawody uzyska w sumie osiem najlepszych formacji.