Rozczarowujące od dłuższego czasu wyniki G2 Esports wreszcie zebrały swoje żniwo – po kilku tygodniach oczekiwania nieoficjalnie doniesienia stały się oficjalne, zaś swoje miejsce w składzie utracili Kévin "Ex6TenZ" Droolans oraz Edouard "SmithZz" Dubourdeaux. Obu zawodników przeniesiono na ławkę rezerwowych, zaś ich miejsce zajęli pozyskani z Teamu 3DMAX Audric "JaCkz" Jug i Lucas "Lucky" Chastang.

O potencjalnych roszadach w G2 plotkowało się już od jakiegoś czasu, co nie mogło na dobrą sprawę dziwić. Od czerwca tego roku, czyli od momentu ukształtowania dotychczasowej drużyny G2, ekipa nie osiągała spektakularnych sukcesów. Mówiąc dokładnie, nie osiągała ich wcale, bo na przestrzeni ostatnich niespełna sześciu miesięcy ani razu nie udało jej się dotrzeć do strefy medalowej jakiejkolwiek imprezy. Ponadto formacja znad Sekwany utraciła również status legendy Majora, zaś o utrzymanie w lidze ECS powalczy podczas Challenger Cup. Zmiany były więc konieczne. Ich ofiarami padli Ex6TenZ i SmithZz – ten pierwszy nie zachwycił w roli lidera, drugi zaś przypomniał dlaczego w lutym ubiegłego roku zamienił fotel gracza na stołek trenera.

Cele, które sobie założyliśmy, nie zostały osiągnięte i trzeba było coś z tym zrobić – przyznał Dubourdeaux za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Jednym z elementów rozwiązania naszych problemów było przesunięcie mnie na ławkę. Wydaje mi się, że było to całkiem sprawiedliwie i zgadzam się z decyzją drużyny. Mam nadzieję, że działania, które teraz podjęto, przyniosą efekty, życzę im tego. Sam zamierzam natomiast odpocząć od CS-a i zastanowić się nad ostatnimi miesiącami. Chcę dać sobie nieco czasu, by zdecydować w jaki sposób pozostać zaangażowanym w esportową scenę – dodał.

Od teraz barw G2 bronić będą JaCkz i Lucky, którzy markę na zawodowej scenie wyrobili sobie dzięki niezłej grze pod banderą 3DMAX. To właśnie z tym zespołem byli o krok od awansu na FACEIT Major London 2018, a kilka dni temu zagwarantowali sobie grę w wielkim finale ESEA Mountain Dew League. W związku z tym przed finalizacją transferu wspomogą oni jeszcze swoją byłą już drużynę podczas walki o miejsce w ESL Pro League. Z kolei Ex6TenZ i SmithZz będą mieli okazję "pożegnać się" z kibicami G2 podczas lanowych finałów Pro Ligi w Odense. Co ciekawe, w Danii wystąpią oni pod wodzą Damiena "maLeKa" Marcela, który ostatecznie przedłużył współpracę z organizacją.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Lucas „Lucky” Chastang
  • Audric „JaCkz” Jug
  • Damien "maLeK" Marcel
  • Edouard "SmithZz" Dubourdeaux
  • Kévin "Ex6TenZ" Droolans