Kilka godzin temu dobiegł końca czwarty otwarty turniej eliminacyjny do Americas Minor, dzięki czemu wyłonieni zostali ostatni uczestnicy zamkniętych kwalifikacji. Awans wywalczyli sobie gracze Old Guys Club, w którym grają m.in. Jordan "n0thing" Gilbert oraz Michael "shroud" Grzesiek, i Test Takers.

OGC przebojem wdarło się tym samym do zamkniętego etapu rozgrywek. W ostatnich rundach rywalizacji zespół, którego członkami są legendarni amerykańscy zawodnicy, pokonał między innymi RMU Eagles i Hysteria, a w decydującej rundzie 2:0 ograł LiViD. Z kolei Test Takers, którego barw broni chociażby Peter "ptr" Gurney, na drodze do awansu rozprawiło się z Grizzlys Esports, Dogs of War i the boyz.

Jako że zakończyły się już cztery otwarte turnieje kwalifikacyjne dla Ameryki Północnej i dwa dla Ameryki Południowej, to mamy komplet uczestników zamkniętych kwalifikacji do Americas Minor:

eUnited Team Envy Ghost Gaming Luminosity Gaming
NRG Esports Rogue Spacestation Gaming Swole Patrol
Team Singularity Furia eSports Mythic Team One
Bravado Gaming iNTACT eSports Test Takers Old Guys Club

Zamknięte kwalifikacje do Minora dla Ameryki Północnej i Południowej poprzedzającego Intel Extreme Masters Katowice 2019 zostaną rozegrane 12-14 grudnia, a awans uzyska sześć najlepszych zespołów.