mousesports Snax
fot. Turner Sports/ELEAGUE

Zakończyły się pierwsze kwalifikacje do CS:GO OMEN by HP, drużyna Snaxa z awansem!

Długo czekaliśmy na powrót Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego na scenę esportową Counter-Strike’a. Polak wreszcie przerwał okres posuchy i wraz ze swoim miksem pod nazwą Team-Benched wziął udział w kwalifikacjach do turnieju CS:GO 5on5 OMEN by HP. Ekipa rezerwowego gracza mousesports podołała zadaniu i awansowała do głównej części zmagań.

W składzie znanego na międzynarodowej scenie zawodnika znaleźli się inni, pełniący role zmienników w swoich zespołach gracze. U boku Snaxa w eliminacjach wystąpili także Wiktor „mynio” Kruk, Michał „SOON” Wójcicki, Mateusz „TOAO” Zawistowski oraz Mateusz „PAGO” Pągowski. Bardzo mocny na papierze skład napotkał jednak sporo problemów w drodze na finały. Zarówno w starciach z cienrzaruwka oraz GRIFFINS miks Pogorzelskiego triumfował najbliższym możliwym wynikiem – 16:14. Minimalizm dał jednak obfite owoce, bo Team-Benched znalazł się w najlepszej czwórce pierwszych kwalifikacji.

Poza wspomnianą drużyną promocję do następnego etapu zawodów otrzymały także Mikser.csgo, twojamama oraz average25iqbutheadshot. Ci ostatni wyrastają na specjalistów od kwalifikacji. W ubiegły weekend ekipa, w której skład wchodzi między innymi Tomasz „exhie” Tuszko, była bliska sprawienia ogromnej sensacji na drodze do Minora. Wtedy zespół występujący pod niecodzienną nazwą dotarł do ćwierćfinału otwartych kwalifikacji, gdzie musiał uznać wyższość Teamu LDLC.com.

Decydujące mecze CS:GO 5on5 OMEN by HP odbędą się 20-21 grudnia. W puli nagród znalazły się nagrody rzeczowe o wartości około 24 tysięcy złotych. Do przydzielenia na imprezie zostało jeszcze 12 miejsc. Najbliższa okazja do wywalczenia promocji nadarzy się 5 grudnia, bowiem w tedy odbędzie się druga odsłona kwalifikacji. Zapisów na te zmagania można dokonać w tym miejscu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DreamHack Open Winter 2018 – najważniejsze informacje

Tegoroczny cykl DreamHack Open dobiega końca, a przed nami pozostał już tylko jeden turniej – DH Open. W Jönköping zobaczymy w sumie osiem drużyn z tr...