fot. DreamHack/Adela Sznajder

Porażka Kinguin w SuperNova Malta. Polacy przegrywają z NRG po dogrywce

Od porażki rozpoczęli swoją przygodę z SuperNova CS:GO Malta 2018 reprezentanci Teamu Kinguin. Polska formacja w pierwszym dzisiejszym meczu grupy A musiała uznać wyższość o wiele wyżej notowanego NRG Esports, chociaż o wszystkim przesądziła dopiero dogrywka. W efekcie rodzima piątka jutro powalczy o życie z przegranym pojedynku pomiędzy Teamem Liquid a Virtus.pro.

NRG Esports 19 : 16 Team Kinguin

(SuperNova Malta – grupa A)
(4) 19 9 Train 6 16 (1)
6 9

O tym, że Kinguin nie będzie faworytem tego mecz, nie trzeba było nikogo przekonywać, ale raczej mało kto spodziewać się ze strony Polaków aż takiej bezsilności. Triumfatorzy ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski bardzo długo nie byli w stanie przełamać się przez pewnie grającą obronę NRG i pierwszy punkt zdobyli dopiero w ósmej rundzie, wcześniej tylko raz podkładając bombę. Niemniej od tamtego momentu Wiktor „TaZ” Wojtas wraz z kolegami zostawili przeszłe wydarzenia za sobą i skupili się na przyszłości, co wyszło im na dobre. Nagle bowiem to TK stało się stroną dominującą na serwerze, sukcesywnie zmniejszając swoją stratę, która jeszcze przed przerwą stopniała z poziomu siedmiu do zaledwie trzech punktów.

Na swoje nieszczęście polska piątka oddała rywalom drugą pistoletówkę, przez co dystans dzielący oba zespoły ponownie powiększył się. Na szczęście taki obrót spraw nie podłamał podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego, którzy przeczekali okres lepszej gry NRG, by po nim podjąć kolejną próbę doprowadzenia do remisu. Szło to jednak bardzo ciężko, bo gracze zza oceanu raz po raz znajdowali skuteczny sposób na obejście nadwiślańskiej obrony, przez co TK miało coraz mniej czasu na faktyczny comeback. Z drugiej strony Polakom ewidentnie dopisywało dziś szczęście, dzięki czemu wiele bliskich rund padło właśnie ich łupem, a to pozwoliło jeszcze raz zbliżyć się do oponentów. Co więcej, Kinguin rzutem na taśmę doprowadziło także do dogrywki, po raz pierwszy tego dnia wyrównując stan spotkania. Niestety tam swoje zwycięstwo wynikiem 19:16 ostatecznie przypieczętowało NRG.

Już za chwilę kolejny dzisiejszy mecz, w którym  HellRaisers zmierzy się z Gambit Esports, a następnie w akcji zobaczymy również Virtus.pro, które podejmie Team Liquid. Po więcej informacji na temat SuperNova CS:GO Malta 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś startuje PUBG Mobile Star Challenge, w puli 600 tysięcy dolarów!

O rosnącej sile gier na urządzeniach mobilnych wiadomo nie od dziś. Absolutnie niebotyczne wyniki notuje odsłona PlayerUnknown's Battlegrounds na smar...