fot. DreamHack/Adela Sznajder

Hobbit pokonuje byłych kolegów, HellRaisers odwraca losy meczu z Gambit

HellRaisers postawiło pierwszy poważny krok na drodze do awansu do play-offów SuperNova CS:GO Malta 2018. Międzynarodowy skład w swoim pierwszym dzisiejszym meczu zdołał odwrócić losy rywalizacji z Gambit Esports i jeszcze dziś powalczy z TYLOO o zajęcie pierwszego miejsca w grupie A maltańskiej imprezy.

HellRaisers 16 : 9 Gambit Esports

(SuperNova Malta – grupa B)
16 6 Dust2 9 9
10 0

Pojedynek na Duscie2 miał szczególne znaczenie dla Vlаdуslаva „bondika” Nеchуроrchuka i Abaya „Hobbita” Khasenova – wszak ten pierwszy jeszcze do niedawna związany był właśnie z HellRaisers, drugi zaś przez ponad dwa lata reprezentował barwy Gambit. Niemniej Kazach, w przeciwieństwie do Ukraińca, nie zaliczy dzisiejszego meczu do udanych. Dość powiedzieć, że pierwszego fraga ustrzelił on dopiero w… dwunastej rundzie, wcześniej notując mało chlubnego bonda. Jego koledzy natomiast zaczęli nieźle, ale bardzo szybko opadli z sił, przez co roztrwonili wypracowaną wcześniej przewagę i na przerwę schodzili tracąc do rywala trzy punkty.

Wszystko zmieniło się po przerwie, na co ogromny wpływ miała zapewne wygrana przez HR pistoletówka. To ona zagwarantowała podopiecznym Ivana „Johnty” Shevtsova dodatkowe pokłady pewności siebie, dzięki którym ci niespodziewanie zepchnęli Gambit do rozpaczliwej defensywy. Minuty mijały, a HellRaisers nie tylko odrobiło wszystkie straty, ale samo wyszło na prowadzenie, które stale się powiększało. I chociaż Rustem „mou” Telepov dwoił się i troił, by nie dopuścić do throwa, ale jego koledzy ani myśleli przyjść mu w sukurs. W efekcie Telepov i spółka nie powiększyli swojego dorobku choćby o punkt i boleśnie polegli w stosunku 9:16.

Już za chwilę kolejny dzisiejszy mecz, w którym Virtus.pro podejmie Team Liquid. Po więcej informacji na temat SuperNova CS:GO Malta 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ex-paiN X zdyskwalifikowane z eliminacji do The Chongqing Major

Organizatorzy The Chongqing Major 2019 nie mogą narzekać na nudę. Kilka dni temu integralność rywalizacji zaburzyły chińskie organy państwowe, które w...