fot. DreamHack

Szkolna drużyna CS:GO zagra na… zawodowym turnieju Rainbow Six: Siege

Utarło się, że turnieje dla zawodowców to miejsce, w którym rywalizować może tylko absolutna światowa czołówka – nawet jeżeli prowadzone są otwarte eliminacje, to koniec końców awans i tak uzyskują stare wygi z niezliczoną ilością godzin na koncie. Kłam temu stwierdzeniu zadaje jednak norweskie Minigolfgutta, szkolna drużyna Counter-Strike’a, która jutro wystąpi na… profesjonalnym turnieju Rainbow Six: Siege podczas DreamHack Winter 2018.

Całą sprawę dokładnie opisali dziennikarze PCGamesN. Otóż Minigolfgutta początkowo przybyło do Szwecji, by tam wziąć udział w zawodach CS:GO rozgrywanych w ramach zasad BYOC. Będąc już na miejscu gracze, którzy na co dzień rywalizują na czwartym poziomie krajowych rozgrywek, postanowili dla zabawy zapisać się również do otwartych eliminacji Rainbow Six. Co oczywiste, zespół oczekiwał tylko dobrej zabawy i nie liczył na nic więcej. – Zgłosiliśmy się i bawiło nas to, bo sądziliśmy, że tak czy inaczej zostaniemy rozniesieni – przyznawali potem. Niemniej stało się inaczej, bo finalnie chęć udziału w kwalifikacjach potwierdziło zbyt mało drużyn, by owe kwalifikacje w ogóle się odbyły. W efekcie norwescy nastolatkowie otrzymali bezpośredni awans na zawody.

Do naszego kapitana zadzwonił jeden z przedstawicieli organizatora i powiedział nam, że weźmiemy udział w zawodowym turnieju rozgrywanym na scenie – ogłosili Norwegowie. Cała sytuacja wydaje się być dość absurdalna. Tym bardziej, że niektórzy członkowie Minigolfgutta mają na swoim koncie zaledwie kilkaset godzin rozegranych w produkcji Ubisoftu i nie mają zbyt wielkiej wprawy w korzystaniu z poszczególnych mechanik. Zamiast tego pochwalić się mogą sporym doświadczeniem w Counter-Strike’u i pozostaje im mieć nadzieje, że nabyte w FPS-ie Valve umiejętności będą w stanie przenieść na R6. W przeciwnym wypadku będziemy prawdopodobnie świadkami kilku pogromów, tym bardziej, że w Jönköping pojawią się m.in. G2 Esports czy też Team Liquid, czyli jedne z najlepszych drużyn świata.

Turniej Rainbow Six: Siege podczas DreamHack Winter 2018 odbędzie się między 30 listopada a 2 grudnia. W sumie udział w nim weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatora wielkiego finału przewidziano 25 tysięcy. Jednym z uczestników będzie polska formacja PACT, która na inaugurację podejmie były skład Millenium.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro również z porażką na SuperNova Malta. Jutro starcie z Kinguin o życie

Niestety, Virtus.pro poszło w ślady Teamu Kinguin poczas SuperNova CS:GO Malta 2018. Podopieczni rosyjskiej organizacji również nie podołali swoim ryw...