fot. FACEIT

Team Liquid drugim półfinalistą SuperNova Malta

To już koniec pierwszego dnia SuperNova CS:GO Malta 2018. W ostatnim czwartkowym pojedynku Team Liquid zrewanżował się NRG Esports za porażkę podczas finałów ECS Season 6 i dołączył do HellRaisers w gronie półfinalistów maltańskich rozgrywek.

NRG Esports
1 : 2 Team Liquid

(SuperNova Malta – mecz wygranych grupy A)
16 8 Overpass 7 8
8 1
12 8 Inferno 7 16
4 9
5  4 Mirage 11 16
 1 5

Choć dwie pierwsze rundy batalii na Overpassie padły łupem NRG, to Liquid szybko przejęło kontrolę nad wydarzeniami na serwerze. Podopieczni Wiltona „zewsa” Prado zainkasowali sześć oczek z rzędu, jednak wtedy w ich grze coś się zacięło. Co prawda wicemistrzowie IEM Chicago 2018 często zajmowali obszary detonacji, ale nie potrafili dokończyć dzieła zniszczenia, w wyniku czego NRG raz za razem skutecznie rozbrajało bombę. Po zmianie stron Damian „daps” Steele i spółka znów okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów, a po oddaniu jednej rundy szybko zapewnili sobie zwycięstwo na pierwszej mapie.

Obraz gry nie zmienił się na Inferno, bo inicjatywa znów należała do NRG. Zwycięzcy cs_summit 3 wyraźnie złapali wiatr w żagle i błyskawicznie uzyskali aż sześć oczek przewagi. Dopiero wtedy do roboty wzięło się Liquid, które zaczęło mozolnie niwelować straty. Po drugiej pistoletówce na tablicy wyników widniał już remis, a dominacja trzeciego zespołu rankingu HLTV stawała się coraz bardziej widoczna. Piątka Jacoba „FugLy’ego” Mediny próbowała jeszcze odwrócić losy drugiej mapy, ale TL nie wypuścił wygranej z rąk.

Bój na Mirage’u z wysokiego „C” rozpoczęło Liquid, które długo nie pozwalało swoim oponentom zdobyć dwóch oczek z rzędu. NRG nie było w stanie znaleźć żadnej odpowiedzi na zgrane ataki terrorystów i wkrótce jasne stało się, iż w tym spotkaniu emocji już nie będzie. Rzeczywiście, Russel „Twistzz” Van Dulken i spółka po drobnym zawahaniu błyskawicznie odzyskali wigor i pewnie zameldowali się w fazie pucharowej maltańskiego turnieju.

Dzięki dzisiejszej wygranej zawodników Liquid jutro czeka dzień wolny. NRG w starciu o awans do półfinału podejmie natomiast Virtus.pro lub Team Kinguin. Początek wielkich derbów Polski planowany jest na godzinę 10:00. Po więcej szczegółowych informacji na temat SuperNova CS:GO Malta 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Secret

Team Secret kwalifikuje się na The Chongqing Major

Kolejny sukces Michała "Nishy" Jankowskiego i jego Teamu Secret. Zespół naszego rodaka pokonał The Final Tribe w dzisiejszym półfinale drabinki wygran...