fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

Trójka Polaków zaczyna walkę o tytuł mistrzowski DreamHack Winter 2018

Rok 2018 nie rozpieszczał fanów Quake’a pod względem liczby zorganizowanych turniejów. Nic więc dziwnego, że najprawdopodobniej czeka nas już tylko jedna tegoroczna impreza, która rozegrana zostanie już w najbliższy weekend – mowa tutaj o DreamHack Winter 2018, w którym udział weźmie kilku polskich zawodników.

Co ciekawe, podczas zmagań 2v2 nie zobaczymy ani jednej w pełni polskiej ekipy, bowiem gracze znad Wisły postanowili połączyć swoje siły z obcokrajowcami. I tak Maciej „Av3k” Krzykowski wraz z Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym wystąpią pod banderą Nemiga Gaming i na starcie podejmą Corvidae lub też Rage. Z kolei Daniel „Pikawa” Pikalski z Pompa Teamu podczas pojedynku z Ascent korzystać będzie z pomocy Romaina „dem0na” Leclercqa. Nie można też nie wspomnieć o byłym klubowym koledze Pikawy, Wiktorze „phazie” Skwarczynskim – Polak kilka tygodni temu zasilił wraz z Nikolą „seriousem” Gojiciem szeregi Granit Gaming, która to formacja zmierzy się z Cooked eSports.

Ciekawie będzie także pod względem indywidualnym, chociaż pewne powody do niezadowolenia ma Av3k – były reprezentant Virtus.pro, podobnie jak w turnieju drużynowym, także i tutaj nie zna jeszcze swojego rywala, a będzie nim zwycięzca starcia pomiędzy Gregiem „cha1nem” Bouevitchem a Johanem „F1skiem” Larssonem. Przeciwnikiem Pikawy będzie natomiast Tyler „Steej” Joseph z dalekiej Australii, zaś phaze stanie naprzeciwko kolegi Pikalskiego z Pompy, czyli dem0na.

Pary, w których rywalizować będą Polacy, prezentują się następująco:

Turniej indywidualny Turniej drużynowy
phaze vs dem0n Nemiga Gaming vs Corvidae/Rage
Steej vs Pikawa Ascent vs Pompa Team
Av3k vs cha1n/F1sk Granit Gaming vs Cooked eSports

Zmagania Quake Champions w ramach DreamHack Winter 2018 startują już dziś o godzinie 12:00 i potrwają do 2 grudnia. Wybrane spotkania wraz z angielskim komentarzem będzie można oglądać za pośrednictwem oficjalnego kanału Quake’a na Twitchu.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza ostatni w tym roku turniej z serii DreamHack Open, zagrają m.in. G2 i OpTic

Team Vitality, Space Soldiers, North, Team Kinguin i The Imperial – co łączy te drużyny? Wszystkie one wygrały co najmniej jeden tegoroczny turniej z...