fot. DreamHack/Jennika Ojala

s0m zastąpi swaga podczas zamkniętych eliminacji do amerykańskiego Minora

Nie posiada wsparcia żadnej organizacji, ale mimo to na stałe przebiło się do tzw. północnoamerykańskiej czołówki. Mowa tutaj o Swole Patrol, drużynie Ryana „freakazoida” Abadira, która już w połowie grudnia postara się zapewnić sobie wyjazd na amerykańskiego Minora w Katowicach. Trzeba jednak pamiętać, że o bilet do Polski powalczy w niepełnym składzie.

Wszystko z powodu Braxtona „swaga” Pierce’a, który członkiem Swole jest od lipca. Młody zawodnik był swego czasu uważany za ogromny talent, ale jego karierę zahamował ban otrzymany w 2015 roku za ustawienie meczu. Przez kolejne dwa lata Amerykanin znajdował się poza sceną i dopiero amnestia ze strony ESL i innych organizatorów sprawiła, że ponownie powrócił do regularnej gry. Nieugięte pozostało tylko Valve, przez co Pierce nie ma co marzyć o grze na Majorze. I właśnie to zmusiło jego kolegów z drużyny do poszukiwania tymczasowego zastępstwa. I trudno nie odnieść wrażenia, że wybór jest dość niespodziewany.

Podczas zamkniętych eliminacji do Minora zespół wspierać będzie bowiem zaledwie 16-letni Sam „s0m” Oh, który dopiero stawia pierwsze kroki na zawodowej scenie. Nastolatek od kilku miesięcy pełni rolę streamera compLexity Gaming i w pewnym momencie był nawet brany pod uwagę w kontekście wzmocnienia składu. Jednakże sukcesy osiągane przez Ronalda „Rambo” Kima sprawiły, iż dla s0ma ostatecznie nie było miejsca. W związku z tym ostatnie tygodnie spędził on w mającym miksowy charakter Old Guys Club, wraz z którym bezskutecznie walczył o awans do ESL Pro League.

W tej sytuacji skład Swole Patrol podczas zamkniętych eliminacji do amerykańskiego Minora będzie prezentować się następująco:

  • Ryan „freakazoid” Abadir
  • Jordan „Zellsis” Montemurro
  • Edgar „MarKE” Jimenez
  • Brandon „Ace” Winn
  • Sam „s0m” Oh – zmiennik
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trójka Polaków zaczyna walkę o tytuł mistrzowski DreamHack Winter 2018

Rok 2018 nie rozpieszczał fanów Quake'a pod względem liczby zorganizowanych turniejów. Nic więc dziwnego, że najprawdopodobniej czeka nas już tylko je...