AGO Esports Szpero
fot. ESL/Adam Łakomy

Kolejny mecz AGO w UML, Codewise i GROM walczą o awans do ESEA MDL

Ostatni dzień listopada to aż trzy mecze polskich drużyn na międzynarodowej arenie. I to mecze o dość istotne punkty, bowiem AGO Esports kontynuuje rywalizację w United Masters League, zaś GROM F1RST i Codewise Unicorns próbują zapewnić sobie awans do upragnionego ESEA Mountain Dew League.

EURONICS Gaming
vs AGO Esports
17:00 (BO2)

transmisja

Za AGO już dwa spotkania w ramach UML. Inauguracja zmagań była niezła, bo Grzegorz „SZPERO” Dziamałek wraz z kolegami ograli ALTERNATE aTTaX, wczoraj jednak Polacy tylko podzielili się punktami z Windigo Gaming. Niemniej to i tak bilans lepszy od ich dzisiejszych rywali z EURONICS, którzy nadal czekają na pierwsze zwycięstwo – jak na razie ich bilans to dwa remisy oraz jedna przegrana. Co ciekawe, polska i niemiecka formacja po raz ostatni mierzyły się ze sobą ponad rok temu przy okazji NGC Masters 2017 i wówczas rodzima piątka rozgromiła oponentów na Trainie aż 16:1.

unknown
vs GROM F1RST
20:00 (BO3)

transmisja

Za GROMEM udany początek play-offów ESEA Advanced. Nataniel „othersss” Fijołek ograli bowiem exDT, czyli uczestników zbliżającego się azjatyckiego Minora. Kolejnym rywalem polskiej piątki będzie z kolei duński miks unknown, w którym znajdziemy byłych graczy m.in. Fragsters, Tricked Esport czy też Teamu Singularity. Kilka dni temu Skandynawowie w trzech mapach pokonali Estończyków z DISBAND123, ale to nie jest najważniejsze – trzeba bowiem przypomnieć, że to właśnie Duńczycy zakończyli etap ligowy rozgrywek na pierwszym miejscu, notując po drodze zaledwie dwie porażki.

HAVU Gaming
vs Codewise Unicorns
20:00 (BO3)

transmisja

Kończący się powoli rok to dla Codewise Unicorns okres licznych wzlotów i upadków. Z jednej strony popularne Jednorożce zajęły trzecie miejsce w trzecim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, z drugiej zaś w bieżącej edycji PLE radzą sobie one dość przeciętnie. Z kolei w ESL Mistrzostwach Polski nie oglądaliśmy ekipy Damiana „Falona” Tworeka ani razu, gdyż nie dała ona rady tam awansować. To już jednak nieistotne, bo w ESEA Advanced CU dostało się do play-offów, a dzięki absencji Unique Teamu wygrało pierwszy mecz walkowerem. Niemniej teraz żarty się skończyły, gdyż kolejnym rywalem Polaków będą Finowie z HAVU Gaming, niedawni triumfatorzy IeSF World Championship 2018.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

s0m zastąpi swaga podczas zamkniętych eliminacji do amerykańskiego Minora

Nie posiada wsparcia żadnej organizacji, ale mimo to na stałe przebiło się do tzw. północnoamerykańskiej czołówki. Mowa tutaj o Swole Patrol, drużynie...

>