STS
Olleh
fot. Riot Games

Olleh nowym wspierającym Golden Guardians

Choć europejskie formacje są nad wyraz aktywne przed startem LEC 2019, to nie tylko na Starym Kontynencie dochodzi do ciągłych roszad w składach. Do rozpoczęcia kolejnego sezonu przygotowują się również uczestnicy NA LCS. Dzisiaj jeden z uczestników północnoamerykańskich rozgrywek, Golden Guardians ogłosiło pozyskanie nowego wspierającego. Będzie nim były zawodnik Teamu Liquid – Kim „Olleh” Joo-sung. Today’s […]

Choć europejskie formacje są nad wyraz aktywne przed startem LEC 2019, to nie tylko na Starym Kontynencie dochodzi do ciągłych roszad w składach. Do rozpoczęcia kolejnego sezonu przygotowują się również uczestnicy NA LCS. Dzisiaj jeden z uczestników północnoamerykańskich rozgrywek, Golden Guardians ogłosiło pozyskanie nowego wspierającego. Będzie nim były zawodnik Teamu Liquid – Kim „Olleh” Joo-sung.

Debiut w NA LCS koreański support zaliczył pod banderą Immortals, z którym dotarł aż do finału letniej rundy największej ligi LoL-a w Ameryce Północnej. Po ogłoszeniu listy uczestników nowego, franczyzowego NA LCS, na której zabrakło Nieśmiertelnych, Olleh musiał rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Tym w minionym już sezonie został Team Liquid, z którym 24-latek zdołał dwukrotnie zwyciężyć na lokalnej scenie. Po sukcesie w NA LCS fani Liquid liczyli na równie udany występ na Worlds, jednak tam Olleh i kompani odpadli już w fazie grupowej.

Udany rok nie był wystarczający dla włodarzy Teamu Liquid. W efekcie doszło do przebudowy składu, w związku z którą miejsce w wyjściowej piątce utracili Olleh oraz Eugene „Pobelter” Park. Midlaner według doniesień ESPN Esports trafi do FlyQuest, natomiast transfer Koreańczyka do Golden Guardians jest już przesądzony.

Fani koreańskiego wspierającego mają jednak uzasadnione powody do obaw, bowiem z mistrzowskiej formacji trafi on do zespołu, który dwa razy zamykał tabelę po fazie zasadniczej. Co więcej, nie ma pewności, czy Olleh zajmie miejsce w pierwszym składzie, gdyż wciąż ważny kontrakt ma Matthew „Matt” Elento, czyli dotychczasowy support Golden Guardians. Włodarze GGS nie zamierzają jednak bezczynnie przyglądać się ruchom innych drużyn podczas okienka transferowego – wczoraj organizacja potwierdziła zakontraktowanie byłego gracza TSM, Kevina „Hauntzera” Yarnella.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jeskla

Jeskla partnerem kaSinga na dolnej alei exceL

Jeden z nowych uczestników LEC, exceL, powoli stawia podwaliny swojego nowego składu. Pierwszego zawodnika brytyjska organizacja ogłosiła w środę, a z...