Debiut nowego składu G2 Esports nie wypadł zbyt okazale. Francuska formacja pożegnała się bowiem z DreamHack Open Winter 2018 już w fazie grupowej, podobnie zresztą jak inni faworyci tacy jak compLexity Gaming czy też OpTic Gaming. Zamiast tego w play-offach zobaczymy na przykład... x6tence Galaxy.

Rozgrywany w Jönköping turniej to impreza pełna niespodzianek. Wszak wydawało się, że kandydatów do tytułu mamy zaledwie kilku, a na pewno nie znajdzie się wśród nich Bravado Gaming, które zakończyło zmagania w fazie grupowej na pierwszym miejscu. Śladem zawodników z Południowej Afryki podążyli również reprezentanci x6tence, którzy mieli być dostarczycielami punktów, a tymczasem z ostatniego w tym roku DreamHacka wyeliminowali najpierw jedno z objawień IEM Chicago, Team LDLC.com, a następnie także legendy ostatniego Majora z compLexity. A pamiętajmy, że dla Szwedów jest to dopiero lanowy debiut!

W dalszej części zawodów zobaczymy również ENCE eSports, które po piątkowej porażce z G2 wyczerpało limit błędów. Ekipa dowodzona przez Aleksiego "allu" Jalliego doskonale zadawała sobie z tego sprawę i po pierwszej straconej z OpTic Gaming mapie szybko wzięła się do roboty, dzięki czemu finalnie pokonała Duńczyków 2:1. A na tym nie koniec, bo kilka godzin później piątka Finów zrewanżowała się podopiecznym Damiena "maLeKa" Marcela za wcześniejszą przegraną i po dwóch wyrównanych starciach wrzuciła ich za burtę. Tym samym możemy śmiało założyć, że w play-offach zobaczymy cztery drużyny, które w teorii miały najmniejsze szanse na uzyskanie awansu.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

1 grudnia

Mecz przegranych grupy A

10:00 x6tence Galaxy 2:0 Team LDLC.com
Nuke 16:4
Mirage 16:14

Mecz przegranych grupy B

13:00 OpTic Gaming 1:2 ENCE eSports
Nuke 16:13
Train 11:16
Dust2 9:16

Decydujący mecz grupy A

16:00 compLexity Gaming 0:2 x6tence Galaxy
Nuke 11:16
Inferno 11:16

Decydujący mecz grupy B

19:00 G2 Esports 0:2 ENCE eSports
Mirage 11:16
Overpass 13:16

Już jutro ostatni dzień DreamHack Open Winter 2018, podczas którego rozegrane zostaną zarówno półfinały, jak i wielki finał. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.