fot. DreamHack/Jennika Ojala

swag zagra w MIBR podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018!

Tego raczej nikt się nie spodziewał – Braxton „swag” Pierce wystąpi podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018! Amerykański zawodnik, który w przeszłości związany był m.in. z iBUYPOWER, wspomoże podczas portugalskiej imprezy MIBR, zajmując tam miejsce Fernando „fera” Alvarengi.

O absencji fera wiadomo już od jakiegoś czasu. 27-latek występuje w ekipie prowadzonej przez Gabriela „FalleNa” Toledo od ponad czterech lat, ale teraz czeka go przerwa. A wszystko z powodu operacji ucha – Brazylijczyk podda się jej tuż po zakończeniu lanowych finałów ESL Pro League Season 8, które zaplanowano na początek grudnia. Pierwotnie plotkowało się, że tymczasowym zastępcą Alvarengi miałby być Lincoln „fnx” Lau, ale doniesienia te zostały bardzo szybko zdementowane przez osoby zbliżone do MIBR. Zamiast tego do ekipy dołączy trzeci już Amerykanin, wobec czego nazwa „Made in Brazil” wydaje się już być nieco nie na miejscu.

Tak czy inaczej, mowa tutaj właśnie o swagu, który jeszcze kilka lat temu uważany był za naprawdę spory talent. Jego karierę załamały jednak problemy związane z ustawianiem spotkań, przez które Valve ukarało go dożywotnim zawieszeniem. I chociaż twórcy CS:GO wraz z upływem czasu nie zmienili swojego stanowiska, to przed Piercem otworzyły się nowe możliwości, a wszystko dzięki amnestii, na którą zdecydowały się m.in. ESL i DreamHack. To właśnie dzięki temu były gracz iBUYPOWER od pewnego czasu znowu regularnie pojawia się na międzynarodowych lanach, ostatnio dokonując tego pod banderą Swole Patrol.

Tym samym skład MIBR podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Marcelo „coldzera” David
  • Jake „Stewie2K” Yip
  • Tarik „tarik” Celik
  • Braxton „swag” Pierce – zmiennik
  • Janko „YNk” Paunović – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaprezentowano Vancouver Titans, drugą kanadyjską drużynę w Overwatch League

Organizatorzy Overwatch League ujawnili nam personalia przedostatniej już ekipy, która przed drugim sezonem rozgrywek dołączy do ligi. Tym razem mowa...