BoBoKa
fot. ESL/Bart Oerbekke

Team Aster siódmą drużyną zaproszoną na ESL One Katowice 2019

Dzisiaj poznaliśmy kolejny zespół, który powalczy w Katowicach o mistrzostwo turnieju z cyklu ESL One. Bezpośrednie zaproszenie od organizatorów zawodów otrzymał w pełni chiński Team Aster. Ekipa Lu „Fenrira” Chao dołączy do grona już sześciu zaproszonych formacji.

Drużyna z Państwa Środka zagrała na dwóch ostatnich większych turniejach Doty 2 – ESL One Hamburg 2018 oraz pierwszym Majorze w tym sezonie Dota Pro Circuit, czyli The Kuala Lumpur Major. Zdecydowanie lepiej Aster poszło w Niemczech, choć wciąż bez fajerwerków. Mimo zajęcia pierwszego miejsca w grupie dwukrotnie uległo w play-offach i pożegnało się z zawodami już w drugiej rundzie drabinki przegranych.

Po zmianie w składzie chiński zespół był w gronie czterech formacji, które zostały wyeliminowane jako pierwsze z malezyjskiego Majora. Na szczęście Aster nie zawiodło oczekiwań fanów liczących na udział w drugim Majorze, który zostanie rozegrany w Chongqing. Przegrywając tylko dwie potyczki Ye „BoBoKa” Zhibiao i spółka zakwalifikowali się na The Chongqing Major z pierwszego miejsca.

Tak wygląda dotychczasowa lista uczestników ESL One Katowice 2019:

Team Secret Ninjas in Pyjamas OG dota i nie tylko OG paiN Gaming
Fnatic Fnatic Alliance Team Aster

Do rozdania pozostało już tylko jedno zaproszenie. Pozostałą czwórkę uczestników wyłonią regionalne kwalifikacje. Łącznie o nagrody z puli 300 tysięcy dolarów powalczy dwanaście formacji. Po więcej informacji dotyczących ESL One Katowice 2019 zapraszamy na oficjalną stronę internetową turnieju.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ENCE

DH Open: Bravado Gaming vs ENCE eSports – statystyki graczy

Za nami wielki finał DreamHack Open Winter 2018. ENCE eSports bez większego zaskoczenia pokonało Bravado Gaming na obu rozegranych mapach i wygrało dz...

>