STS
fot. Quickfire/Jak Howard

Klątwa przełamana! Team Liquid triumfatorem SuperNova CS:GO Malta

Ostatni raz, kiedy oglądaliśmy Team Liquid w roli triumfatora miał miejsce w lutym. Od tamtego czasu Amerykańska piątka ani razu nie zdołała odnieść sukcesu. Ta niechlubna passa dzisiaj dobiegła końca. Liquid pokonało NRG Esports w wielkim finale SuperNova CS:GO Malta 2:0.

NRG Esports
0 : 2 Team Liquid

(SuperNova Malta – finał)
4 3 Overpass 12 16
1 4
14 11 Inferno 4 16
3 12
Mirage

Pierwszą pistoletówkę wygrał Team Liquid, który szybko wysunął się na trzypunktowe prowadzenie. Choć czwarta runda powędrowała na konto NRG Esports, to była jedyna zdobycz, jaki przez dłuższy czas udało się zdobyć Damianowi „dapsowi” Steelemu i kompanom. Ostatecznie pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 12:3 i choć w drugiej pistoletówce to NRG okazało się lepsze, na niewiele się to zdało. Cztery kolejne rundy trafiły już na konto zespołu Epitácio „TACO” de Melo i Liquid przybliżyło się do upragnionego triumfu.

Na Inferno to NRG otworzyło rezultat, ale Liquid szybko odpowiedziało. Po wymianie ognia na trzypunktowe prowadzenie wysunęli się podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha, a po jednej potyczce wygranej przez rywali NRG zdobyło sześć kolejnych oczek. Na koniec pierwszej połowy widniał wynik 11:4 i zwycięstwo oddalało się od Liquid. Po zamianie stron TACO i spółka ruszyli do odrabiania strat i trzeba przyznać, że poszło im to całkiem sprawnie. Na przestrzeni dziewięciu kolejnych rund tylko raz musieli uznać wyższość oponentów, dzięki czemu obie drużyny miały po dwanaście oczek. Na tym sprint Liquid po zwycięstwo się nie zakończył – trzy kolejne rundy zapewniły mu punkt meczowy. NRG nie złożyło jednak broni i sprowadziło rezultat do 14:15, ale Team Liquid zadało ostateczny cios i po raz pierwszy od dawna mogło podnieść puchar w geście triumfu.

Razem z tytułem mistrza SuperNova CS:GO Malta na konto Teamu Liquid powędrowało 80 tysięcy dolarów. NRG Esports natomiast musi zadowolić się połową tej kwoty. Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Team Liquid 80 000 $
2. NRG Esports 40 000 $
3. BIG 15 000 $
4. HellRaisers 5 000 $
5-6. Virtus.pro, TYLOO 3 000 $
7-8. Team Kinguin, Gambit Esports 2 000 $

Po więcej informacji dotyczących zakończonego już turnieju na Malcie zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Caedrel

Caedrel oficjalnie w exceL. Brytyjczyk dżunglerem zespołu

Jeden z nowych uczestników LEC, exceL ogłosiło kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował barwy brytyjskiej organizacji w najbardziej prestiżowej...