Edward Gaming Heart
fot. twitter.com/EDG_Edward

Heart nowym trenerem Edward Gaming

W poniedziałek informowaliśmy o rozstaniu Lee „Hearta” Gwang-yuna z Royal Never Give Up, gdzie pełnił funkcję głównego trenera. Na poznanie nowego pracodawcy Koreańczyka nie musieliśmy długo czekać. W sezonie 2019 Heart będzie prowadził inną czołową drużynę z Chin – Edward Gaming.

Dotychczas pieczę nad zawodnikami EDG sprawował Jeong „NoFe” No-chul, jednak jeszcze w październiku zrezygnował z tej roli. Koreańczyk był trenerem Edward Gaming przez minione dwa lata, prowadząc swoich podopiecznych między innymi do mistrzostwa LPL w sezonie 2017 oraz dwukrotnego awansu na Worlds.

Heart również ma na koncie kilka sukcesów zdobytych zarówno na chińskiej scenie, jak i międzynarodowej. Pod przewodnictwem byłego gracza Samsung Blue Royal Never Give Up nie tylko dwukrotnie triumfowało w LPL na przestrzeni dwóch ostatnich splitów, ale również zdobyło mistrzostwo Mid-Season Invitational, pokonując w wielkim finale KING-ZONE DragonX. Sukcesu nie udało się jednak przekuć na Worlds, gdzie RNG mimo statusu głównego faworyta odpadło już w ćwierćfinale przegrywając z G2 Esports.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Reprezentant Brazylii zakontraktowany przez Boston Uprising

Jeszcze przed końcem roku Boston Uprising postanowiło wzmocnić swoją kadrę. I to wzmocnić nie byle kim, bo w szeregi ekipy Massachusetts wstąpił Renan...