Kuro
fot. Riot Games

Kuro zamienia LCK na LPL. Koreańczyk midlanerem Bilibili Gaming

Po niemalże pięciu latach rywalizowania na rodzimym poletku jeden z najlepszych koreańskich midlanerów – Lee „Kuro” Seo-haeng – postanowił przenieść się do innego regionu. Zawodnik zdecydował się podpisać kontrakt z chińskim Bilibili Gaming, co oznacza, że w przyszłym sezonie będziemy mogli regularnie oglądać go w LPL.

Zaledwie parę dni temu ze składem Bilibili pożegnał się Kang „Athena” Ha-woon, który dotychczas pełnił rolę midlanera zespołu. Oprócz Atheny na środkowej alejce mogliśmy oglądać także Li „Mole’a” Hao-Yana, lecz jego kontrakt wciąż nie został przedłużony i na ten moment nie wiemy czy Mole nadal będzie występował w barwach Bilibili. Aktualnie możemy być jednak pewni, że w przyszłym sezonie LPL na środku mapy grać będzie Kuro, dla którego rywalizacja w innej lidze niż LCK będzie zupełną nowością.

Kuro rozpoczął swoją karierę profesjonalnego gracza w marcu 2013 roku, dołączając wówczas do Incredible Miracle 2. Przez ostatnie pięć lat Koreańczyk grał wyłącznie w LCK, a w swoje portfolio może wpisać współpracę z takimi organizacjami, jak NaJin Black Sword, KOO Tigers, ROX Tigers czy chociażby Afreeca Freecs. Największym osiągnięciem Seo-haenga zdecydowanie było dotarcie do wielkiego finału Mistrzostw Świata w 2015 roku, gdzie koniec końców musiał uznać wyższość SK telecom T1. Oprócz tego Kuro zdołał także zwycieżyć letnie play-offy LCK 2016, a w całej karierze udało mu się trzykrotnie stanąć na drugim miejscu podium play-offów LCK.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Edward Gaming Heart

Heart nowym trenerem Edward Gaming

W poniedziałek informowaliśmy o rozstaniu Lee "Hearta" Gwang-yuna z Royal Never Give Up, gdzie pełnił funkcję głównego trenera. Na poznanie nowego pra...