fot. ESL

Koniec marzeń AGO o utrzymaniu w EPL, Kinguin gra dalej w barażach

AGO Esports otrzymało od losu drugą szansę, gdy okazało się, że w myśl nowego regulaminu ESL Pro League Jastrzębie mają jeszcze szansę na utrzymanie miejsca w lidze. Niestety, tej sztuki nie udało się dokonać, a bramy do CS-owego raju przynajmniej na jeden sezon zamknęła im inna polska ekipa – Team Kinguin.

AGO Esports 0 : 2
Team Kinguin

(baraże o EPL – 1. runda LB)
7 3 Train 12 16
4 4
9 7 Mirage 8 16
2 8
Oveprass

Wprawdzie spotkanie od triumfu w pistoletówce rozpoczęło AGO, jednak już w kolejnej potyczce odpowiedziało Kinguin. W miarę upływu czasu popularne Pingwiny rozpędzały się i z coraz większą agresją przystępowały do kolejnych ataków. Efektem wytężonej pracy zespołu Wiktora „TaZa” Wojtasa najpierw była seria pięciu wygranych z rzędu, a po zaledwie jednokrotnym zrywie ze strony Jastrzębi, TK ponownie wyśrubowało znakomitą passę zwycięstw. W ten sposób podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego oddali oponentom tylko trzy oczka w całej pierwszej połowie. Po przerwie uczestnik ósmego sezonu EPL podjął jeszcze rękawice, ale na zniwelowanie różnicy było już za mało czasu.

Aby zachować szansę na utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek AGO musiało bezwzględnie wprowadzić korekty w swojej grze. Na początku jednak niewiele wskazywało na to, że Tomasz „phr” Wójcik i spółka wyciągnęli wnioski z pierwszej mapy. W końcu doszło jednak do przebudzenia trzeciej polskiej piątki w ostatnim notowaniu rankingu HLTV, ale przed zmianą stron gracze tej formacji nie zdołali wystarczająco przycisnąć rywali, aby wysunąć się na prowadzenie. Trzy triumfy po przewie autorstwa Pingwinów dały im naprawdę komfortową sytuację na Mirage’u. Szczere chęci konkurentów nie wystarczyły, bo Jacek „MINISE” Jeziak i spółka byli zwyczajnie za mocni, zapisując na swoje konto gładki triumf w całej serii.

Decydujące starcie pomiędzy Teamem Kinguin i Virtus.pro rozpocznie się za kilkadziesiąt minut. Jego stawką będzie miejsce w 9. sezonie ESL Pro League. Transmisja z tego pojedynku obędzie się na kanale ESL. Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją tekstową.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin i Virtus.pro poznały rywali podczas ESEA Season 29 Global Challenge

Organizatorzy długo kazali nam czekać, ale wreszcie są – poznaliśmy grupy, w jakich mierzyć się ze sobą będą uczestnicy startującego w piątek ESEA Sea...