fot. ESL

Froggen wraca do NA LCS! Duńczyk zagra w Golden Guardians

Po niemalże roku przerwy Henrik „Froggen” Hansen wraca do najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Ameryce Północnej. Duńczyk podpisał bowiem kontrakt z Golden Guardians i będzie występował w NA LCS 2019 jako główny midlaner prowadzonej przez Golden State Warriors drużyny.

Tak doświadczonego i popularnego zawodnika, jakim bezsprzecznie jest Froggen, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Hansen na profesjonalnej scenie League of Legends rywalizuje już od 2011 roku, a na swoim koncie ma występy w takich zespołach jak CLG Europe, Evil Geniuses, Alliance, Echo Fox czy nawet Origen. Zdecydowanie najlepszym okresem dla Froggena był rok 2014, kiedy razem z wymienionym wyżej Alliance udało mu się zwyciężyć letnie play-offy EU LCS i awansować na Mistrzostwa Świata. Warto także nadmienić, że jeszcze w 2012 roku w barwach CLG Europe Froggen i spółka dotarli do półfinałów Worlds.

W minionym już sezonie 2018 Froggen nie uczestniczył w żadnej profesjonalnej lidze, a oglądać mogliśmy go w zasadzie tylko w inauguracyjnym sezonie European Masters oraz podczas turnieju charytatywnego Gift the Rift 2018. Koniec końców drużyna złożona na parę dni przed startem EU Masters przez Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza, zdominowała swoich rywali i bez większych problemów zgarnęła trofeum, wygrywając z Illuminar Gaming w wielkim finale 3:0.

Teraz po niemalże rocznej przerwie Froggen wraca na salony i znów będzie starał się przywrócić swój dawny blask. Wiemy także, że w tym roku Hansen miał okazję trenować na serwerach koreańskich, co z pewnością wpłynęło na utrzymanie jego formy na wysokim poziomie.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono mapy pierwszego etapu BLAST Pro Series Lisbon 2018

Starym zwyczajem organizatorzy zawodów z serii BLAST Pro Series jeszcze przed startem swojej kolejnej imprezy, która tym razem odbędzie się w Lizbonie...

>