fot. ESL/Helena Kristiansson

Finały ESL Pro League wchodzą w fazę play-off, przed nami m.in. pojedynek Na`Vi i Liquid

Po trzech dniach zmagań poznaliśmy wreszcie czołową szóstkę lanowych finałów ESL Pro League Season 8. Ale na tym nie koniec – już dziś startują bowiem play-offy, co oznacza, że żarty się skończyły. Nie ma miejsca na błędy, a każda porażka równoznaczna będzie z eliminacją.

W piątek czekają nas tylko dwa mecze, ale za to jakie! Najpierw na serwerze pojawią się reprezentanci mousesports, którym pożegnanie z Januszem „Snaxem” Pogorzelskim ewidentnie wyszło na dobre. Podopieczni niemieckiej organizacji w minionych dniach ograli m.in. Natus Vincere, drugi obecnie zespół rankingu HLTV. Ich rywalem będzie Renegades, czyli chyba największe zaskoczenie – wszak piątka z Antypodów po drodze do ćwierćfinału musiała mierzyć się choćby z BIG czy też G2 Esports, czyli uczestnikami ostatniego Majora, a mimo to z każdej z tych potyczek wyszła zwycięsko.

Kilka godzin później poprzeczka pójdzie w górę jeszcze bardziej. Wtedy to naprzeciwko siebie staną Na`Vi i Team Liquid, czyli dwie z trzech najlepszych obecnie drużyn świata. Faworytami tego starcia gigantów wydają się być gracze zza oceanu, którzy po przekonujących zwycięstwach nad BIG i G2 zatrzymali się dopiero na Astralis, ale to ostatnimi czasy standard, bo Duńczycy ewidentnie nie leżą zawodnikom Wiltona „zewsa” Prado. Z kolei ekipa z Europy Wschodniej, jak zostało już wspomniane, poległa z mouz, a wcześniej niemiłosiernie męczyła się z ORDER. Do fazy pucharowej weszła wobec tego dopiero z drabinki przegranych, co nie wróży najlepiej na przyszłość.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

7 grudnia

Ćwierćfinał

16:00 Renegades vs mousesports BO3
19:50 Natus Vincere vs Team Liquid BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat lanowych finałów ESL Pro League Season 8 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin i Virtus.pro kontynuują rywalizację w Dallas. Teraz czas na ESEA Global Challenge

Baraże o ESL Pro League Season 9 dobiegły końca zaledwie kilka godzin temu, a niektórzy ich uczestnicy już dziś wieczorem zaczną walkę w kolejnych zaw...

>