Akademia Rybson
fot. twitter.com/AkademiaGG

Zmiana w Akademii. Rybson nowym dżunglerem, Curator na ławce

Przed startem play-offów Ultraligi doszło do zmiany w składzie jednego z uczestników. Z pierwszym zespołem Akademii pożegnał się Łukasz „Curator” Kustosz, a jego miejsce w dżungli zajmie sprowadzony z Piasta Gliwice Esports Artur „Rybson” Gębicz.

Zmianę w składzie skomentował w kilku słowach trener Akademii, Adrian „Zetural” Dziadkowiec.

Zetural
fot. facebook.com
Wielu z Was zapewne jest zaniepokojonych naszą decyzją o podjęciu współpracy z Rybsonem, w końcu wiele mówi się o jego nieprzewidywalnym i szalonym stylu gry. Jesteśmy jednak zdania, że we właściwym środowisku, Artur może być solidną podporą dla drużyny, na której będziemy wykuwali nasze przyszłe zwycięstwa. Wszystkich członków Akademii łączy cel by stanąć na podium, nasze decyzje prowadzone są właśnie tą myślą, a Rybson podzielając naszą ambicję, pokaże wszystkim na co go stać. Sto punktów MVP to dla niego zdecydowanie za mało, Rybson jest gladiatorem, a oni walczą do samego końca!

Adrian „Zetural” Dziadkowiec, trener Akademii

Póki co Akademia dwukrotnie zajęła czwarte miejsce w Ultralidze, zarówno w pierwszym etapie, jak i po podziale na dwa zbiory. Z kolei była już formacja Rybsona mimo zajęcia szóstego miejsca w pierwszej rundzie ostatecznie nie zdołała wywalczyć miejsca w play-offach. W grupie spadkowej Piast Gliwice zajął ostatecznie trzecie miejsce z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek. Lepiej poszło R-SIXTEAMOWI oraz Wiśle Płock – obydwie formacje wygrały po cztery mecze i dwukrotnie przegrały.

Ćwierćfinały Ultraligi odbędą się 8-9 grudnia. Akademia rozegra swoje pierwsze starcie w play-offach już jutro. Rywalem nowego zespołu Rybsona będzie R-SIXTEAM, który zajął pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Matt

Matt wraca do Teamu Liquid. Amerykanin został wspierającym akademii

Powiedzieć, że skład Golden Guardians w NA LCS 2018 był niewypałem to tak, jakby nic nie powiedzieć. W całym sezonie prowadzony przez Golden State War...