fot. PUBG Corp.

Zimowa mapa, skuter śnieżny i nowy karabin G36C wkrótce na serwerach PUBG!

Mimo że śniegu za oknami wciąż jak na lekarstwo, to nie unikniemy tego, że prawdziwa zima w końcu do nas zawita. Jak się jednak okazuje wkrótce biały puch zobaczymy nie tylko za oknami, ale także na ekranach naszych monitorów podczas rozgrywki w PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Dziś pojawiły się oficjalne informacje na temat aktualizacji PUBG o numerze 24. Na ten moment zmiany zostały wprowadzone tylko i wyłącznie na serwerze testowym, ale już 19 grudnia mają zostać przeniesione także na serwery publiczne. Najważniejszą z modyfikacji jest oczywiście wyczekiwana przez wszystkich graczy PUBG zimowa mapa. Vikendi, bo tak będzie nazywać się nowa lokacja w grze, będzie miała wymiary 6x6km, czyli będzie nieco mniejsza niż Erangel i Miramar, ale większa od Sanhok. Mapa w większości będzie pokryta śniegiem, na którym będziemy zostawiać ślady butów czy też opon naszych pojazdów, co znacząco wpłynie na rozgrywkę. Warto także zaznaczyć, że nawierzchnia w wielu miejscach będzie śliska, co sprawi, że będziemy musieli być nieco bardziej ostrożni podczas jazdy samochodami i innymi pojazdami.

Oprócz tego na zimowej mapie będziemy mogli korzystać z zupełnie nowego karabinka automatycznego. Mowa tutaj o G36C, czyli jednej z wersji broni przepisowej armii niemieckiej i hiszpańskiej – HK G36. Do G36C będziemy potrzebować amunicji 5,56 mm, a w jednym magazynku zmieścimy standardowo 30 naboi. Oczywiście w przypadku powiększonego magazynku pojemność zostanie zwiększona do 40 sztuk. Jeśli chodzi o dodatki do G36C, to oprócz powiększonego magazynku do broni dołączyć będziemy mogli także lunetę oraz chwyt.

Zimowa mapa, a więc potrzeba także pojazdu, który poradzi sobie ze śniegiem i lodem. Producenci PUBG od razu śpieszą z pomocą i prezentują skuter śnieżny, dzięki któremu będziemy mogli znacznie łatwiej poruszać się po śliskich terenach. Trzeba jednak zaznaczyć, że skuter pomieści maksymalnie dwie osoby, a jeżdżąc nim po innych nawierzchniach takich jak chociażby asfalt, będziemy poruszać się o wiele wolniej, co jest zrozumiałe. Mimo wszystko na pewno będzie to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o pojazdy na Vikendi.

Oprócz zimowych dodatków, w grze pojawi się także dedykowany system edycji powtórek, dzięki któremu będziemy mogli stworzyć dynamiczne klipy przy użyciu przeróżnych ustawień kamery oraz specjalnych efektów. W systemie będziemy mogli także ustawić ścieżkę dla kamery i kąty jej kadrów tak, aby idealnie uchwyciła każdy ruch, który miał wpływ na nasze najlepsze zagrywki.

Więcej informacji na temat nadchodzącej wielkimi krokami zimowej aktualizacji PUBG znajdziecie na oficjalnej stronie gry na Steamie.

W artykule wykorzystano zdjęcia należące do PUBG Corp.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ravioli Ravioli eliminuje Szatę Maga z PLE! Dzisiaj mecz z Pompa Teamem*

Czwarty sezon Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends zbliża się do końca. Wczoraj odbył się pierwszy mecz play-offów PLE. Do walki stanęły Ravio...